Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Morwa biała - dar Matki Ziemi dla cukrzyków i nie tylko

30.03.2016
Porady farmaceuty

Dziś słów kilka o morwie białej. Jest to drzewo, które z powodzeniem rośnie w Polsce i daje nam wartościowe owoce, liście a nawet korzenie. Dzięki nim morwa biała jest znana od dawna nie tylko jako remedium na podwyższony poziom cukru, ale również jako pomoc w zaparciach, wrzodach żołądka, obfitych krwawieniach.
 

Działanie wyciągu z morwy białej

Najogólniej rzecz ujmując morwa biała wpływa na poziom cukru:

  • ogranicza szybkość rozkładu polisacharydów  
  • pobudza produkcję insuliny
  • zmniejsza wchłanianie cukru po jedzeniu
  • zmniejsza trawienie cukrów złożonych (poprzez zablokowanie enzymów), co wpływa na ograniczenie wchłaniania węglowodanów przez jelita. To doprowadza do osiągania niższego poziomu cukru we krwi po posiłkach. Odbywa się to dzięki kilku substancjom np. DNJ (alkaloid 1,5-didezoksy-1,5-imino-D-sorbitol=1-dezoksynojirimycina) oraz jego pochodne, kwercetyna.


W przypadku owoców morwy białej warto podkreślić ich działanie pobudzające perystaltykę. Dzięki temu owoc morwy białej pomaga przy zaparciach a zawarte w nim garbniki działają ściągająco na błonę śluzową przewodu pokarmowego.

Jeśli mamy dostęp do świeżych owoców to świetnie sprawdzą się we wrzodach żołądka i dwunastnicy. Również obfite krwawienia i anemia mogą zmniejszyć się poprzez picie świeżego soku z owoców morwy.

Ponadto liście morwy białej stanowią doskonałe źródło witamin z grupy B, przez co bardzo dobrze wpływają na nasz układ nerwowy.

Dla kogo morwa biała?

Morwę białą, zarówno w postaci owoców jak i liści, mogą każdego dnia stosować osoby z nieprawidłowym stężeniem glukozy we krwi oraz z cukrzycą (w przypadku ostatniej grupy pacjentów szczególnie ważne są regularne pomiary, które ułatwiają takie urządzenia jak glukometry). Morwę poleca się również osobom pragnącym zrzucić zbędne kilogramy oraz mającym problemy z funkcjonowaniem żołądka i jelit.

Pomoc z apteki
W naszej aptece można znaleźć wszelkie dostępne formy morwy białej, czyli: zioła w saszetkach - Morwa biała fix Herbapol lub z firmy Apteo, kapsułki oraz tabletki - Morwa biała Plus, Morwa biała Forte, Humavit Morwa biała, Morwa biała Complex Domowa Apteczka, Dla diabetyków, suszone owoce - Morwa biała 150g Intenson, czy forma płynna - Morwa biała sok

Jak więc widać, każdy może znaleźć dla siebie odpowiednią postać, czy to herbatki do zaparzania, tabletki do połykania czy też smaczne owoce do podjadania jako przekąska.

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2016

Polecane produkty

Rekomendowane produkty
pixel