Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Na czym polega laserowa korekcja wzroku i czy warto zdecydować się na zabieg? 

01.11.2022

Wiele osób jest przekonanych, że z wadą wzroku trzeba przeżyć całe życie. Okazuje się jednak, że dzisiaj już nie jest to konieczne. Otóż laserowa korekcja wzroku pozwala pozbyć się wady raz na zawsze. Czy warto zdecydować się na ten zabieg? Co należy o nim wiedzieć?

Co to jest laserowa korekcja wzroku?

Warto zacząć od wyjaśnienia, czym tak właściwie jest laserowa korekcja wzroku. Otóż mowa o zabiegu z użyciem lasera, który redukuje wady wzroku. Co istotne, laser radzi sobie z wieloma różnymi schorzeniami. Obecnie stosuje się różnorodne urządzenia i metody. Dlatego nie sposób jednoznacznie określić, jak przebiega zabieg. Jest to zależne od wymienionych oraz wielu innych czynników. Niemniej w zasadzie zawsze zabieg wykonuje się w gabinecie lekarskim, z użyciem specjalistycznego sprzętu. Laser zostaje nakierowany na oko, po czym dochodzi do ustawienia właściwego trybu pracy i włączenia urządzenia. Po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach jest już po zabiegu.

Co ważne, zabieg jest w pełni bezpieczny. Jeśli przeprowadza go fachowiec, dysponujący jakościowym sprzętem, zupełnie nie ma się czego obawiać. Co więcej, zabieg laserowy jest bezbolesny.

Czy laser jest skuteczny?

Kwestią kluczową jest skuteczność laserowej korekcji wzroku. Czy jest to zabieg gwarantujący lepsze widzenie? Oczywiście od każdej reguły są wyjątki. Teoretycznie może dojść do sytuacji, w której zabieg okaże się nieskuteczny. Niemniej są to niezwykle wręcz rzadkie sytuacje. Dochodzi do nich głównie w sytuacjach, gdy pacjent cierpi na jakąś chorobę będąca przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu. Dlatego tak ważne jest prawidłowe przygotowanie do zabiegu. Chodzi o wywiad lekarski, a następnie szereg badań.

Jeśli wszystko zostanie przeprowadzone poprawnie, laserowa korekcja wzroku oznacza lepsze widzenie. Najczęściej wyraźne efekty są odczuwalne już na drugi dzień po zabiegu. Jak długo się utrzymują? Niektóre kliniki wykonujące zabieg dają klientom nawet 10-letnią gwarancję lepszego widzenia. Niemniej przy prawidłowej profilaktyce bardzo możliwe jest utrzymanie dobrego widzenia już przez całe życie.

Czy laserowe usuwanie wad wzroku jest opłacalne?

Czynnikiem powstrzymującym przed poddaniem się zabiegowi bywa jego cena. Laserowa korekcja wzroku to koszt od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Wydaje się, że to bardzo dużo. Ale czy na pewno? Okulary czy soczewki kontaktowe również są dosyć drogie. Wymiana szkieł i oprawek to przeważnie koszt ponad 1000 zł, natomiast jedna para soczewek to wydatek co najmniej kilkudziesięciu złotych, jeśli mowa o modelach co najwyżej przeciętnej jakości. Kupowanie okularów lub soczewek przez całe życie generuje nieporównywalnie wyższe koszty niż jednorazowe wykonania zabiegu laserowej korekcji wzroku.

Usuwanie wad wzroku laserem to metoda skuteczna i bezpieczna. Wbrew pozorom jest też bardzo opłacalna. Co istotne, pozwala trwale wyleczyć wzrok. Zalecamy zatem poddanie się zabiegowi każdemu, kto cierpi z powodu wad wzroku. Ważne jest jednak, aby wybrać odpowiednią, profesjonalną klinikę, dysponującą najwyższej jakości sprzętem i wykwalifikowaną kadrą.

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2022
pixel