Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Naturalnie, bezpiecznie, skutecznie - ekologia w Twojej kosmetyczce

04.05.2015
Pielęgnacja

Moda na poszukiwanie ekorozwiązań i wdrażanie ich w każdą z dziedzin naszego życia to popularny trend ostatnich kilku lat. Oczywiście jego jednym z najsilniejszych nurtów okazał się rynek kosmetyczny, podzielony obecnie na asortyment preparatów konwencjonalnych i ekologicznych.

Wokół tematu urosło już naprawdę wiele wątpliwości i pytań, jak odróżnić preparaty faktycznie zawierające w składzie naturalne, organiczne surowce pozbawione dodatków chemii i syntetycznych substancji wykorzystywanych w produkcji, od tych, które reklamują się jako proekologiczne, a w rezultacie zawierają mniej niż 5% składników aktywnych bez oznaczenia ich źródła pochodzenia?

Wedle ogólnie przyjętej klasyfikacji, kosmetyk Bio to kosmetyk, który przede wszystkim: nie był testowany na zwierzętach, nie zawiera substancji z roślin modyfikowanych genetycznie GMO, nie zawiera parabenów, oraz pochodnych ropy naftowej, syntetycznych środków zapachowych, sztucznych barwników, syntetycznych konserwantów. Ten ogólny zarys profilu kosmetyku Bio ? mimo tak restrykcyjnych wytycznych ? możliwy jest do wdrożenia w produkcję, a przykładem tego jest wielu producentów, którzy przywiązują ogromną wagę do jakości wypuszczanych na rynek ekologicznych kosmetyków, a staranie ich są niejednokrotnie wynagradzane poprzez przyznanie międzynarodowych certyfikatów, poświadczającymi ich organiczny rodowód.

Bez wątpienia największym osiągnięciem marek specjalizujących się w produkcji kosmetyków Bio jest poszukiwanie rozwiązań łączących naturę i zaawansowaną technologię na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa człowiekowi z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne.

Doskonałym tego przykładem jest wykorzystanie czystych wyciągów roślinnych o wysokim stężeniu substancji aktywnych w linii kosmetyków Bema Bio Face, pod postacią Purextract. Technologia Bema Purextract pozwala na pozyskanie aktywnych substancji w warunkach nadkrytycznego CO2 ? czyli podczas procesu, który zachodzi przy kontrolowanym ciśnieniu oraz temperaturze bez użycia rozpuszczalników, które mogą wpływać na jakość pozyskiwanych substancji aktywnych, a cały proces odbywa się w sposób chroniący przed utlenieniem składników.

Ponadto innowacyjna formuła Phytostab Bema, pozwala wykluczyć wątpliwości dotyczące niewystarczającej czystości biologicznej kosmetyków naturalnych. Odpowiedzią na ten problem jest innowacyjna formuła Phytostab, która pozwala wyeliminować ryzyko rozwoju mikroorganizmów w kosmetyku i na skórze ? warto dodać, że Phytostab nie jest substancją konserwującą, a aromatyzującą (standaryzowane aktywne składniki zapachowe ze skoncentrowanych olejków) o właściwościach przeciwdziałających bakteriom Gram + i ? oraz bakteriom nitkowatym.

Testy konsumenckie wskazują na bardzo duży wzrost zainteresowania kosmetykami naturalnymi ? zwłaszcza grupą preparatów o właściwościach przeciwstarzeniowych. W tym miejscu z pewnością pojawi się pytanie o skuteczność działania takich specyfików? Otóż wiele marek Bio, tworzy specjalistyczne preparaty pielęgnacyjne z uwzględnieniem potrzeb każdego rodzaju skóry ? także skóry dojrzałej. Wspomniany już w artykule Purextract jest doskonałym źródłem składników odżywczych oraz antyoksydacyjnych dla skóry, a niejednokrotnie włączone w skład kosmetyków izoflawony sojowe ? które spośród wielu właściwości wykazują także działanie na rzecz skutecznego opóźnienia efektów starzenia ? są szczególnie ważne dla cery wymagającej błyskawicznej i skutecznej pielęgnacji anti-age. Ponadto zastosowanie emulsji ciekłokrystalicznych w formule kremów, pozwala na uzyskanie długotrwałego efektu działania, który z pewnością zadowoli najbardziej wymagającą cerę. Emulsje tego typu, skutecznie spowalniają proces wchłaniania i przez okres od momentu aplikacji aż do 18-24 godzin dostarczają skórze niezbędnych dla jej kondycji składników ? efekt ten wyróżnia kosmetyki tworzone w ten sposób na tle innych, ogólnie dostępnych preparatów pielęgnacyjnych.

Kosmetyki naturalne podobnie jak kosmetyki konwencjonalne, poddawane są specjalistycznym badaniom dermatologicznym i mikrobiologicznym oraz posiadają zaświadczenie ich najwyższej jakości, którego potwierdzenia należy szukać pod postacią logo instytucji certyfikującej zamieszczonego na etykiecie.

W przypadku kosmetyków Bio trafnym wydaje się powiedzenie, iż ?diabeł tkwi w szczegółach?, bo to właśnie te szczegóły świadczą o prawdziwej wartości kosmetyku, którego skład od samego początku ? czyli od chwili zbioru roślin uprawianych na ekologicznych plantacjach bez użycia chemicznych środków ochrony roślin ? aż po opakowanie ? wykonane z ekologicznego papieru, niewybielanego chlorem bądź zrobione z plastiku łatwego do recyclingu ? wskazuje na jego prawdziwie proekologiczny charakter.

 

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Maj 2015

Polecane produkty

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel