Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Ogólnopolska Konferencja on-line PROFESJONALNI W OPIECE: OPIEKUN OSÓB STARSZYCH – ZAWÓD MOŻLIWOŚCI

17.05.2022
Ogólnopolska Konferencja on-line PROFESJONALNI W OPIECE: OPIEKUN OSÓB STARSZYCH – ZAWÓD MOŻLIWOŚCI

Postęp medycyny oraz ogólna poprawa jakości życia osób w zaawansowanym wieku sprawiają, że społeczeństwo mimo starzenia się może dłużej cieszyć się dobrym zdrowiem. Rokrocznie zwiększa się jednak zapotrzebowanie na usługi opiekuńcze. Wynika to z faktu, że seniorzy, nawet jeśli wciąż pozostają przez długi czas w pełni sprawni, potrzebują towarzystwa, opieki i motywacji do podejmowania licznych aktywności, które zapewnić mogą im zawodowi Opiekunowie. W pełni potrafiący odpowiadać na potrzeby seniorów.

Czy znajomość języka Niemieckiego ma duże znaczenie w realizacji zleceń w charakterze opiekuna osób starszych?

Zarobkowy wyjazd do Niemiec jest dla wielu Opiekunów szansą na uzyskanie środków, na które w takiej wysokości nie mogą liczyć pozostając w kraju. Nierzadko więc osoby, które mają już pewne doświadczenie w opiece, wynikające z podejmowania działań w placówkach opiekuńczych, lub zdobyte w efekcie troski nad chorymi członkami rodziny (np. rodzicami, dziadkami) decydują się wykorzystać nabyte umiejętności i kompetencje, podejmując się zleceń opiekuńczych na terenie Niemiec.

Wiele osób zakłada, że umiejętności, to nie wszystko. Wahają się przed wyjazdem, ze względu na znikomą znajomość języka obcego. Warto założyć, że sam wyjazd do Niemiec to już szansa na szybszą naukę języka. Znacznie łatwiej nauczyć się poprawnego wypowiadania zwrotów i słów, gdy ma się z nimi ciągle na miejscu do czynienia. Warto skorzystać także przed wyjazdem z lekcji dostępnych nieodpłatnie w Internecie. Więcej na temat ofert pracy w Niemczech dla opiekunów bez znajomości języka niemieckiego dowiedzieć można się z artykułu dostępnego na stronie https://www.aterima-med.pl/aktualnosc,1183,oferty-dla-opiekunow-bez-znajomosci-jezyka-niemieckiego

Wydarzenie, które pozwoli Ci dowiedzieć się więcej o pracy Opiekuna. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Dla każdej osoby chcącej rozpocząć działania zarobkowe w charakterze opiekuna osób starszych ważne jest co innego podczas zlecenia: jedni kładą nacisk na konkretną lokalizację, inni mają określone wymogi związane ze standardem domów, a jeszcze inni chętniej zajmują się osobami w określonym stanie zdrowotnym. Ważne jest to, że wyjeżdżając na w pełni legalne zlecenie można być pewnym, że oferta jest dokładnie zweryfikowana i dostosowana do potrzeb opiekuna.

By dobrze poznać branżę opiekuńczą i (zwłaszcza przed pierwszym wyjazdem) uzyskać jak najwięcej informacji bezpośrednio u źródła, warto brać czynny udział w wydarzeniach dedykowanych osobom, które zawodowo zajmują się niesieniem pomocy i wsparcia potrzebującym seniorom. Już niebawem odbędzie się ogólnopolska konferencja on-line realizowana pod hasłem: „Opiekun osób starszych – zawód możliwości”.

Kiedy będzie ona miała miejsce? Spotkamy się już 25.05.2022 o godzinie 19:00. 

Wydarzenie podzielone będzie na trzy segmenty tematyczne:

Część pierwsza: Wiesz – dbasz lepiej.

W tym bloku tematycznym poruszymy kwestie niezwykle istotne dla Opiekunów zawodowych. Odpowiemy na wile pytań, jakie otrzymujemy od nich podczas dyżuru pielęgniarskiego, a także w trakcie organizowanych cyklicznie, bezpłatnych webinariów z cyklu „Profesjonalni w opiece”.

Część druga: Dbasz o siebie – jesteś szczęśliwsza.

Masz świadomość, że zawód Opiekuna osób starszych jest zawodem teraźniejszości, ale także przyszłości? Weź udział w naszej bezpłatnej konferencji inwestując swój czas w rozwój kompetencji, a zyskasz tak wiele! Poruszymy ważne wątki dotyczące hormonów stresu i hormonów szczęścia, praktykowania wdzięczności oraz jedzenia.

Część trzecia: Masz moc – odważ się na zmianę.

Dowiesz się jak zostać Opiekunem osób starszych, czyli jakie pierwsze kroki w nowym zawodzie postawić, by móc w pełni świadomie kroczyć tą zarodową ścieżką. Ustalimy także, czy każdy może sprawować opiekę nad seniorem. Jakie cechy powinien posiadać dobry opiekun?

Więcej informacji uzyskasz pod adresem: www.profesjonalniwopiece.pl

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Maj 2022
pixel