Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Orbitrek - idealne urządzenie do ćwiczeń w domu?

04.03.2021
Orbitrek - idealne urządzenie do ćwiczeń w domu?

Orbitrek to Twój sprzymierzeniec w domowym treningu. Dlaczego warto go kupić?

Dlaczego warto kupić orbitrek?

Trening wielu partii ciała przy użyciu wyłącznie jednego urządzenia oraz zrzucenie zbędnych kilogramy i wymodelowanie sylwetki bez wychodzenia z domu. To tylko przykładowe korzyści, jakie daje domowy orbitrek. Jest to nowoczesne, bezpieczne i funkcjonalne urządzenie, dzięki któremu można wykonać wszechstronny, trening w zaciszu swojego mieszkania, podczas oglądania ulubionego serialu w telewizji czy ulubionej lektury. Niewygórowana cena w stosunku do możliwości sprawia, ze urządzenie zyskuje na popularności, szczególnie w dobie zamkniętych siłownik

Obsługa orbitreku

Obsługa orbitreku jest bardzo prosta, posiada on funkcję ustawiania intensywności i rodzaju treningu, co pozwala zdecydować, czy ma to być lekka rozgrzewka, czy bardzo intensywny wysiłek. Trening w małym stopniu obciąża ścięgna i stawy, więc urządzenie można polecić również osobom przechodzącym rehabilitację, starszym czy bardzo otyłym. Wszystkie ustawione i osiągane parametry są widoczne na czytelnym monitorze. Podczas treningu można spalić od 500 do 800 kalorii, dlatego regularne ćwiczenia na orbitreku dają niesamowite i szybko widoczne efekty.

Korzyści z treningu

Dzięki treningom nie tylko uaktywnimy i wzmocnimy kończyny górne i dolne, ale również pośladki, barki, plecy i ujędrnimy całe ciało. Szczególnie kobiety zadowolone są z wyszczuplenia i ujędrnienia swoich ud. Orbitrek ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie, kondycję, samopoczucie oraz pracę układu oddechowo-krążeniowego.

Rodzaje orbitreków

Aby zapewnić komfort i wygodę podczas ćwiczeń, orbitrek  powinien być dopasowany do wzrostu i wagi. Na rynku można znaleźć rodzaje orbitreków różniące się ze względu na użytą w nich  technologię oraz gabaryty urządzenia.

Orbitrek mechaniczny

to najstarszy rodzaj mechanizmu, który działa jak hamulce w samochodzie, szybko się zużywa i jest stosowany tylko w najtańszych modelach. Charakteryzuje się głośną pracą, brakiem programów treningowych i możliwości płynnej zmiany oporu podczas treningu.

Orbitrek magnetyczny

w tym przypadku opór generuje magnes który, spowalnia kręcące sie koło zamachowe. Urządzenie cechuje cicha praca oraz możliwość korzystania z programów treningowych i regulacji obciążenia bez przerywania treningu co zapewnia płynność ruchów. Jest polecany dla osób, które chcą wzmocnić mięśnie i skutecznie spalić dużo kalorii  oraz  wzmocnić układ krążeniowo-oddechowy.

Orbitrek eliptyczny

w tym nowoczesnym rozwiązaniu hamowanie następuje poprzez oddziaływanie elektromagnesu na koło zamachowe. To urządzenie w minimalnym stopniu obciąża stawy, co umożliwia  zaawansowane treningi o dużej intensywności i skuteczną realizację celów.

Orbitrek powietrzny

Ten mechanizm  nie stanowi dobrego wyboru. Jest bardzo głośny,  im szybciej  się kręci, tym głośniejszy się staje.

Rodzaje napędu

Orbitreki rozróżnia się również ze względu na zastosowaną technologię napędu. Przekłada się to na komfort użytkowania oraz intensywność domowego  treningu. Orbitrek tylnonapędowy to starsza i bardziej wytrzymała technologia. Konstrukcja całego mechanizmu jest mniej skomplikowana. Przeważnie  modele tylnonapędowe dopuszczają większą maksymalną wagę użytkownika, są cichsze, lżejsze i mniejsze. Orbitrek  przednionapędowy jest wygodniejszym rozwiązaniem dla osób o wzroście od 170 cm wzwyż. Zastosowana  technologia, która pozwala wydłużyć krok i ma wpływ na jego szerokość. Im węższy  krok, tym lepiej dla stawów. Jednak te modele mają większe gabaryty.

Czym kierować się przy wyborze orbitreku?

Ważnym czynnikiem mającym wpływ na to, jakie urządzenie wybierzemy, jest budżet. Różnice w cenie w zależności od modelu, użytej technologii czy producenta są na rynku bardzo duże. Najdroższe będą modele przednionapędowe, z długim i wąskim krokiem z wieloma programami treningowymi, wentylatorami, głośnikami czy  innymi modnymi dodatkami, natomiast  najtańsze będą proste modele magnetyczne, tylnonapędowe z krótkim i szerokim krokiem.

Orbitrek - wielofunkcyjne urządzenie do domowego treningu

Orbitrek, to wielofunkcyjne urządzenie, które pozwala na przeprowadzenie niezwykle skutecznego treningu wydolnościowego w domowym zaciszu. Bez straty  czasu na dojazd na siłownie, niezależnie od godzin jej pracy, w wybranym przez siebie momencie. Codzienny trening pozwoli zapomnieć o problemach w pracy czy w domu, pozwoli zrelaksować się i zapomnieć o wszelkich trapiących nas trudnościach.

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2021

Polecane produkty

pixel