Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Suplementy diety na lato – co warto suplementować o tej porze roku? Wyjaśniamy!

01.08.2023

Lato to czas, w którym większość z nas chce szczególnie zadbać o swoje zdrowie. Długie dni oraz piękna pogoda sprzyjają powrotom do aktywności fizycznej i budowaniu kondycji organizmu. Warto pamiętać o tym, aby zadbać o ciało również od środka. W tym celu należy stosować odpowiednią dietę, której uzupełnieniem może być suplementacja. 

Czy warto stosować suplementację latem?

Mimo że okres letni to czas dużej dostępności świeżych owoców i warzyw, nie zawsze udaje się dostarczyć organizmowi składniki odżywcze w odpowiedniej ilości. Wysokie temperatury, duża wilgotność powietrza, zwiększona aktywność fizyczna – wszystkie te elementy sprawiają, że potrzeby organizmu mogą okazać się większe niż dotychczas. W takiej sytuacji codzienne posiłki warto uzupełnić dodatkową porcją witamin i minerałów.

Jakie suplementy diety wybrać na lato?

Przed sięgnięciem po odpowiednią suplementację, warto wykonać zestaw podstawowych badań, który wskaże aktualne potrzeby organizmu, i skonsultować się z lekarzem. Nie każda niezgodność z normą wymaga wprowadzenia środków farmakologicznych, a niektóre zmiany mogą sugerować poważniejsze problemy zdrowotne. 

W okresie letnim warto zadbać o dodatkową podaż witaminy C, która jest kluczowa dla prawidłowego działania układu odpornościowego organizmu. Dodatkowo bierze udział w ochronie przed szkodliwym działaniem promieni UV. Osobom, które unikają ekspozycji na słońce, zaleca się przyjmowanie witaminy D3. Ma ona pozytywny wpływ na układ kostno-stawowy, a  dodatkowo zapobiega rozwojowi chorób, takich jak miażdżyca, nadciśnienie czy zawał.

Równie istotnym letnim suplementem jest witamina A. Wykazuje ona pozytywny wpływ na funkcjonowanie układu wzrokowego. O tej porze roku na szczególną uwagę zasługuje jej inna cecha – witamina A przyspiesza proces opalania oraz utrwala opaleniznę, zapewniając jednocześnie ochronę przed tworzeniem się nieestetycznych przebarwień. 

Latem należy także zadbać o dostarczenie odpowiedniej ilości elektrolitów. Wysokie temperatury sprzyjają intensywnemu poceniu, które w efekcie prowadzi do nadmiernej utraty cennych substancji. W rekompensowaniu strat może sprawdzić się dodatkowa suplementacja preparatów zawierających między innymi magnez. Wysokiej jakości produkty, które mogą stanowić doskonałe uzupełnienie letniej diety, są dostępne w Lab One

W okresie wakacyjnym osłabieniu często ulega także flora bakteryjna jelit. Efektem tego są przykre objawy ze strony układu pokarmowego. Aby im zapobiec, warto pomyśleć o sięgnięciu po probiotyki. Zawarte w nich naturalne kultury bakterii będą mogły wpłynąć na poprawę zdolności regeneracyjnych, a także ogólnej pracy układu pokarmowego. Ma to szczególne znaczenie w przypadku osób, planujących urlop w odległych zakątkach świata. 

Skóra latem a suplementy

Nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne często skutkuje problemami skórnymi. Wysypki, nadmierne wysuszenie, poparzenia – to tylko nieliczne z problemów, z jakimi zmagają się fani opalania. 

Aby odpowiednio przygotować swoją skórę do najgorętszej pory roku, należy zadbać o nią od wewnątrz. Poza odpowiednim natłuszczaniem niezbędne jest także zapewnienie nawodnienia. Za utrzymanie jędrności oraz elastyczności odpowiada natomiast kolagen. Jego regularne przyjmowanie jest w stanie poprawić ogólną kondycję skóry oraz zwiększyć jej elastyczność. Latem na to szczególne znaczenie – emitowane przez słońce promieniowanie UV może prowadzić do nadmiernej degradacji zawartego w skórze naturalnego kolagenu, efektem czego będą utrata jędrności oraz przyspieszenie procesów starzenia się skóry. 

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2023

Polecane produkty

pixel