Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Turbospalanie na odchudzanie

15.02.2015
Pielęgnacja

Jak działają tabletki spalające tłuszcz, czyli tzw. fat burnery?

Spalacze tłuszczu (fat burnery) działają na zasadzie podniesienia ciepłoty ciała. Nasz organizm działa tak, że gdy wzrasta temperatura ciała organizm sam zaczyna spalać zbędne kalorie, aby utrzymać temperaturę  na bezpiecznym dla organizmu poziomie. Zażywanie więc tego typu substancji wystawia nasz organizm na niepotrzebny z jego punktu widzenia wysiłek. Dodatkowo fat burnery hamują odczuwanie głodu i zwiększają uczucie sytości.

Jakie są najpopularniejsze spalacze tłuszczu?

Substancjami, które podnoszą temperaturę naszego ciała są dwa hormony -tyroksyna i noradrenalina. Są jednak inne bardziej popularne substancje takie jak: kofeina, synefryna, ekstrakt z imbiru, ekstrakt z pieprzu kajeńskiego zawierający kapsaicynę, ekstrakt z guarany zawierający kofeinę, EGCG - flawonoid, który występuje w zielonej herbacie itd. Wszystkie te substancje intensyfikują termogenezę, redukują kalorie, korzystnie wpływają na przemiany metaboliczne w organizmie, zwiększają wydolność organizmu oraz go pobudzają.

Do substancji ułatwiających spalanie tłuszczu zaliczyć można również dobrze znaną L-karnitynę, która ma bardzo istotny wpływ na przetwarzanie kwasów tłuszczowych w energię. Bez niej w zasadzie niemożliwe jest spalanie tłuszczu, bo to przecież ona jest odpowiedzialna za wiązanie kwasów tłuszczowych i przetransportowywaniu ich do naszych centrów energetycznych, czyli mitochondriów.

Kolejną substancją jest CLA, czyli sprzężony kwas linolowy. Jego działanie opiera się na pobudzaniu genów, aby produkowały białka uczestniczące w degradacji i spalaniu tłuszczu.

Dużą popularnością cieszy się również wyciąg z Garcinii cambodgi HCA .

Jakie tabletki na spalanie tłuszczu można kupić w aptece?

Jeśli chcemy się odchudzać przy użyciu suplementów diety pamiętajmy aby wszystkie preparaty, takie jak m.in. tabletki na odchudzanie, kupować je z pewnego źródła. Istnieje bowiem wiele analiz laboratoryjnych, przeprowadzanych co jakiś czas przez GIS, które pokazują, że leki odchudzające i na potencję są najczęściej podrabianymi preparatami na rynku. W ich składzie badający odkrywają niezgodność składu z opisem w ulotce. Najgorsze jest jednak to, że ukryte w nich składniki nieraz są substancjami zakazanymi do dystrybucji, mogącymi mieć wiele działań niepożądanych i efektów ubocznych. Dlatego też tego rodzaju preparatu należy kupować w sprawdzonych miejscach np. w aptece.

Spośród całej gamy turbospalaczy tłuszczu myślę, że warto wyróżnić preparaty z serii Olimp Therm Line (np. Olimp Therm Line Forte, Olimp Therm Line Fast, Olimp Therm Line II, Olimp Therm Line 30+, Olimp Therm Line 40+ czy specjalnie przeznaczony dla mężczyzn Olimp Therm Line Men). Zawierają składniki dostosowane do potrzeb organizmu w danym wieku oraz do stanu psychofizycznego.


Wartym zauważenia jest również suplement Olimp Thermo Speed Hardcore Megacaps, który nie tylko zwiększa termogenezę ale również ogranicza wchłanianie tłuszczów z posiłku i zwiększa wytrzymałość organizmu na wysiłek.

L-karnitynę znaleźć można również w preparatach takich jak: Naturkaps L-Karnityna 3 Activ, L-karnityna Naturell, OLIMP L-Carnitine 1500 Extreme Mega Caps, L-karnityna Forte Plus, SWANSON L-karnityna.

Wszystkie preparaty tego typu faktycznie wzmagają termogenezę. Organizm spala wtedy kalorie (tłuszcz) aby obniżyć temperaturę ciała. Z tego rodzaju suplementacją trzeba mieć się jednak na baczności - nie powinno się z nimi przesadzać. Ich suplementację powinno wesprzeć się jednak ćwiczeniami, aby uzyskać zadowalający efekt.

Autor: mgr farm. Agnieszka Wojtala

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Luty 2015
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel