Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

W czym przydaje się e-recepta?

11.06.2021
W czym przydaje się e-recepta?

Obecnie w medycynie możemy obserwować ciągły rozwój - w ostatnim czasie wprowadzone zostały chociażby e-recepty, których zadaniem jest ułatwienie nam sprawnego uzupełnienia stale przyjmowanych leków oraz zakupu nowych, które zapisuje nam lekarz. Jest to taki wynalazek, który spotkał się raczej z pozytywnymi opiniami ze strony społeczeństwa. Dlaczego? Ponieważ jest to kolejny sposób na ułatwienie nam codziennego życia - nie musimy już za każdym razem umawiać się na wizytę do specjalisty i nie musimy martwić się o to, że zgubimy receptę w formie papierowej. Może się to wydawać mało istotnym problemem, ale często zdarzało się, że ktoś po prostu zapodział ten kawałek papieru i potem był zmuszony umówić się do lekarza ponownie. 

Tego typu rozwiązania są nam potrzebne, ponieważ żyjemy w biegu – a o swoje zdrowie w dalszym ciągu musimy dbać. Jeżeli nie mielibyśmy czasu na wizytę w przychodni to być może przestalibyśmy przyjmować niektóre lekarstwa – nie jest to wcale rzadko spotykana sytuacja. Pamiętajmy też o tym, aby wytłumaczyć zasady e-recepty swoim dziadkom i rodzicom – osoby starsze często są przeciwko jakimkolwiek zmianom, a w tym przypadku również oni mogą na tym przecież skorzystać. 

Jak działa e-recepta? 

E-recepta jest po prostu receptą, której nie musimy fizycznie posiadać - lekarz wystawia ją dla nas komputerowo, a my otrzymujemy tylko kod, który musimy podać w aptece. Najczęściej zostaje nam on przesłany poprzez SMS-a. Wystarczy więc, że mamy przy sobie telefon - który większość nosi przecież cały czas - i możemy szybko zrealizować swoją receptę. Oprócz tego w aptece będziemy musieli również podać swój numer PESEL. 

Taką e-receptę możemy uzyskać także w momencie, gdy nawet nie wybieramy się na wizytę - ale dotyczy to tylko stale przyjmowanych lekarstw. W jaki sposób można ją uzyskać? Musimy zadzwonić do przychodni lub wejść na jej stronę internetową. Potem trzeba tylko podać dokładne informacje dotyczące zapotrzebowania na konkretne środki i musimy czekać na przyjście SMS-a.  

Korzystajmy z nowoczesnych rozwiązań 

Niektóre osoby trochę buntują się przed korzystaniem z recepty online, ponieważ woleliby jednak umówić się każdorazowo na wizytę i porozmawiać z lekarzem. Pamiętajmy jednak o tym, że dla nich to też jest bardzo korzystne rozwiązanie - mogą oni przyjąć w swoim gabinecie więcej osób, które są dopiero na etapie uzyskiwania diagnozy. Jeżeli potrzebne są nam te same leki, które przyjmujemy od dawna i nie mamy żadnych nowych problemów - załatwmy to poprzez e-receptę.

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2021

Polecane produkty

pixel