Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Zabiegi laserowe usuwanie hemoroidów

17.11.2020
Zabiegi laserowe usuwanie hemoroidów

Żylaki odbytu to przykra dolegliwość, z którą zmaga się prawie połowa Polaków. Przypadłość ta jest tak powszechna, ponieważ przyczyniają się do niej m.in. stres, siedzący tryb życia i niezdrowe odżywianie. Poza terapią farmakologiczną pacjenci często muszą mieć specjalną operację. Wyjaśniamy, jak wyglądają zabiegi laserowe usuwanie hemoroidów!

Zabiegi laserowe usuwanie hemoroidów – kto się do nich kwalifikuje?

Hemoroidy są najpowszechniejszym schorzeniem proktologicznym. Powstają z wielu różnych powodów. Najczęstszymi przyczynami są m.in. niewłaściwa dieta, otyłość, ciąża, brak aktywności fizycznej czy nawet przesadne ćwiczenia (np. podnoszenie ciężarów). Do objawów żylaków odbytu zalicza się:

  • świąd,
  • krwawienie przy defekacji,
  • uczucie niecałkowitego wypróżnienia,
  • ból podczas siadania,
  • wypadanie żylaków (w zaawansowanym stadium).

Jeśli zauważyłeś u siebie te symptomy, powinieneś udać się do specjalisty. Po dokładnym badaniu lekarz zdecyduje, czy konieczne będą zabiegi laserowe usuwanie hemoroidów. Więcej informacji o samym schorzeniu i jego leczeniu znajdziesz na: http://www.sztukapielegnowania.pl/hemoroidy-przyczyny-objawy-i-leczenie-hemoroidow/.

Laseroterapia w leczeniu hemoroidów – HeLP

O ile w początkowych stadiach żylaków odbytu stosuje się odpowiednie leki (m.in. maści, czopki), o tyle w poważniejszych przypadkach konieczne są zabiegi laserowe usuwanie hemoroidów. Łagodniejszą techniką jest zabieg z użyciem lasera HeLP. Procedura trwa ok. 15 min. i odbywa się pod znieczuleniem miejscowym. Polega na laserowym zamknięciu tętniczek hemoroidalnych oraz obkurczeniu tkanek śluzówki. Przez to przepływ tętniczo-żylny się zmienia, a w ciągu kilku dni hemoroidy zaczynają stopniowo znikać. Metoda ta sprawdza się przy żylakach I i II stopnia. Na zabieg można umówić się za pośrednictwem strony: https://www.kliniki.pl/chirurgia-ogolna/.

Usuwanie hemoroidów laserem LHP

W poważniejszych przypadkach, czyli żylakach odbytu III i IV stopnia, konieczne jest zastosowanie innej metody. Sposób ten wykorzystuje laser LHP, który zamyka guzki od wewnątrz, bez naruszania zwieracza czy śluzówki. Zabieg ten jest szczególnie korzystny w przypadku redukcji wypadających hemoroidów, ponieważ pacjent szybciej dochodzi po nim do siebie i odczuwa mniejsze dolegliwości bólowe. Sama procedura jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym, ogólnym lub zewnątrzoponowym. Odpowiednio emitowane fale lasera wywołują kurczenie się guzków, dzięki czemu odbyt odzyskuje naturalną anatomicznie strukturę. Pacjent może wrócić do normalnej aktywności już w ciągu kilku dni.

Artykuł powstał przy współpracy redakcji portalu kliniki.pl.

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020

Polecane produkty

pixel