Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Zapomnij o dyskomforcie – medyczny lubrykant na suchość pochwy, który działa!

07.08.2023

Problem z suchością pochwy może mieć duże znaczenie dla przyjemności ze zbliżeń. Zbyt małe nawilżenie mimo odczuwanego podniecenia, może skutkować otarciami, a także zmniejszoną satysfakcją z seksu. Na szczęście można skutecznie poradzić sobie z tym problemem, sięgając po lubrykanty. Najlepszym wyborem będą te medyczne. Czym się wyróżniają i dlaczego warto się na nie zdecydować? 

Medyczne lubrykanty – dlaczego warto?

Mimo że dla niektórych kobiet problem z suchością pochwy może być dość krępujący, to absolutnie nie należy się go wstydzić, a tym bardziej ograniczać aktywności seksualnej. Szczególnie, że wybierając odpowiednie produkty, można w pełni cieszyć się ze zbliżeń z partnerem.

Lubrykanty medyczne w odróżnieniu od tych tradycyjnych przede wszystkim skupiają się na danym problemie. W ich składzie znajdują się sprawdzone składniki o skutecznym działaniu. W przypadku lubrykantów medycznych dedykowanych dla kobiet z suchością pochwy będą to formuły nawilżające oraz o działaniu regenerującym.

Warto podkreślić, że medyczne produkty mają przebadany skład, co sprawia, że są bezpieczne dla wrażliwych miejsc intymnych. Stosując niesprawdzone żele nawilżające o niekoniecznie dobrym składzie możecie się narazić na podrażnienia, a także uzyskać zupełnie odwrotny efekt, niż nawilżenie pochwy.

Kiedy sięgnąć po lubrykant medyczny?

Suchość pochwy może mieć różne przyczyny. Niekiedy wywołana jest na skutek przyjmowanych leków, czy otarć, ale też dość często jest to zjawisko naturalne, które pojawia się w szczególnych fazach cyklu menstruacyjnego. Problem z nawilżeniem pochwy może także pojawić się po intensywnym treningu, czy w tracie przechodzenia menopauzy.

W takich sytuacjach nie należy się zastanawiać, a w czasie zbliżeń wykorzystać lubrykant medyczny, który zapewni odpowiednie nawilżenie, a także umili Wam wspólne chwile.

Jaki lubrykant medyczny warto wybrać?

Jeżeli szukacie dobrego lubrykantu medycznego, to warto zapoznać się z całą serią produktów Pjur. Jest to marka specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości lubrykantów o różnym przeznaczeniu. W ofercie znajdują się także produkty o działaniu nawilżającym, które najlepiej sprawdzą się w przypadku problemów z suchością pochwy.

Pjur to produkty premium, które z całą pewnością o jakość i bezpieczeństwo składników możecie stosować nawet codziennie. Marka stawia na naturalny skład i skuteczność oferowanych lubrykantów medycznych. Cała linia produktów, zanim trafi do sprzedaży, przechodzi rygorystyczne testy jakości, dlatego możecie bez obaw sięgać po wszystkie lubrykanty tej marki, nawet gdy Wasza skóra jest wrażliwa i potrzebuje szczególnej opieki.

Jak stosować lubrykanty nawilżające?

Użytkowanie lubrykantów jest bardzo proste. Stosuje się je na zewnętrzne okolice pochwy. Zazwyczaj wystarczy niewielka ilość, aby poczuć znaczną różnicę w trakcie stosunku. Dodatkowo lubrykant może zostać naniesiony na penisa, aby jeszcze bardziej zwiększyć odczuwalny poślizg.

Do dyspozycji jest wiele różnorodnych opakowań tych produktów, ale najlepiej sprawdzają się te, które umożliwiają dawkowanie niewielkiej ilości lubrykantu, co znacznie ułatwi Wam jego aplikacje w chwilach uniesienia.

Pamiętajcie także, że gadżety erotyczne, których używacie w trakcie wspólnych zabaw, ale także i w czasie masturbacji również powinny być używane z lubrykantem. W ten sposób ich aplikacja będzie łatwiejsza, a całe pieszczoty bardziej przyjemne. Jeżeli chcecie użyć lubrykantu, to wystarczy postąpić tak jak w przypadku aplikacji przed stosunkiem. Niewielka ilość powinna znaleźć się na zewnętrznej stornie miejsc intymnych oraz dodatkowo możecie użyć lubrykantu na gadżecie erotycznym.

Lubrykanty na bazie wody oraz silikonu

Do wyboru są dwa podstawowe rodzaje lubrykantów. Pierwsze z nich to te na bazie wody. Są one najbardziej naturalne i przyjazne dla skóry. Druga opcja to produkty na bazie silikonu. Te są szczególnie polecane w przypadku problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy, ponieważ mają silniejsze właściwości nawilżające. Dodatkowo na dłużej pozostają na skórze i nieco trudniej jest je zmyć, co w przypadku suchości pochwy i stosunku seksualnego jest pożądane.

Trzeba jednak pamiętać, że korzystając z lubrykantów silikonowych, należy po stosunku dokładnie umyć okolice miejsc intymnych, ponieważ resztki produktu mogą pozostawać w trudno dostępnych miejscach. Dodatkowo tego rodzaju lubrykanty nie powinny być stosowane z gadżetami erotycznymi silikonowymi. W takim przypadku należy sięgać po te na bazie wody.

Jak więc widać suchość pochwy to żadna przeszkoda w satysfakcjonującym życiu seksualnym. Wystarczy tylko sięgnąć po odpowiedni lubrykant medyczny, aby przywrócić pełnię przyjemności z seksu, ale też masturbacji z wykorzystaniem gadżetów erotycznych. Wybierając lubrykanty medyczne zyskuje się pewność co do bezpiecznego składu, a także skutecznego działania nawilżającego.

Artykuł autorstwa Kamilii Hreckiej, edukatorki seksualnej sklepu N69.pl. 

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2023

Polecane produkty

pixel