Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Zniszczone włosy po przedłużaniu - domowa regeneracja

15.04.2022
Zniszczone włosy po przedłużaniu - domowa regeneracja

Zniszczone włosy po przedłużaniu w salonie fryzjerskim lub we własnym zaciszu domowym to niestety częsty problem. Ta metoda na uzyskanie nowej, imponującej fryzury jest bardzo szybka i efektowna, ale niestety również inwazyjna. Technologia umożliwia doczepianie sztucznych pasm przy najmniejszym możliwym uszkodzeniu włosów naturalnych, jednak nie wyklucza przykrych efektów ubocznych całkowicie. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak zregenerować zniszczone włosy po przedłużaniu, przeczytaj poniższy artykuł.

Zniszczone włosy po przedłużaniu – pielęgnacja

Istnieje wiele przyczyn, dla których nasze kosmyki mogą stać się cienkie, suche i łamliwe. Niekiedy nie wiemy, co jest tego przyczyną, innym razem potrafimy w mgnieniu oka znaleźć powód takiego stanu rzeczy. Jeżeli masz zniszczone włosy po przedłużaniu, kosmetyki o odpowiednim, regenerującym składzie mogą bardzo pomóc w poprawieniu ich kondycji. Jakie środki warto stosować? 

Dobrze dobrana odżywka do włosów to podstawa ich skutecznej pielęgnacji. Najlepszym wyborem jest zawsze produkt, który zawiera dużą ilość składników naturalnych – np. ekstraktu z jedwabiu czy bambusa. Należy pamiętać o dobieraniu kosmetyków odpowiednio do porowatości swoich włosów. Jest to szczególnie ważne, gdy chcemy wykonać skuteczne olejowanie, czyli zabieg, który znacząco poprawia kondycję naszych pasm. 

Aby skutecznie zregenerować zniszczone włosy po przedłużaniu, należy również obchodzić się z nimi łagodnie podczas wykonywania codziennych czynności. Warto zainwestować w szczotkę z naturalnego włosia i dbać o to, aby nie szarpała kosmyków podczas czesania. Kolejną ważną zasadą jest unikanie eksponowania fryzury na słońce. Promienie UV negatywnie oddziałują na zdrowie skóry i jej przydatków. 

Zniszczone włosy po samodzielnym przedłużaniu lub po wykonaniu tego zabiegu w salonie są również wrażliwe na inne czynniki zewnętrzne. Łatwo uszkodzić je gorącym powietrzem, dlatego suszarka, z której korzystamy po myciu głowy, powinna być zawsze ustawiona na chłodny nawiew. Dobrze jest również korzystać z funkcji jonizacji, która zapobiega puszeniu i elektryzowaniu się kosmyków. Pamiętajmy też o unikaniu uszkodzeń mechanicznych – kiedy nosimy włosy rozpuszczone lub związane w koński ogon, często zahaczamy lub uderzamy nimi o meble i inne przedmioty. W ten sposób nieświadomie łamiemy łodygi i strzępimy końcówki naszych kosmyków. Warto brać to wszystko pod uwagę, aby cieszyć się piękną i bujną fryzurą!

Zniszczone włosy po przedłużaniu – co robić? Dieta to podstawa!

Niektóre składniki naszej diety są szczególnie ważne w kontekście zdrowia skóry i jej przydatków. Warto regularnie dostarczać je do organizmu, aby uniknąć zniszczenia włosów po przedłużaniu. Kompletna i zbilansowana dieta jest ważna w ciągu całego naszego życia, a zwłaszcza w takich momentach, jak ciąża czy karmienie piersią. 

Komplet witamin, minerałów i innych substancji odżywczych na piękne i zdrowe włosy znajduje się w suplemencie diety Vitapil. Kapsułki Vitapil na włosy mają unikatowy skład – m.in. zawierają kompleks AMIN Q3 (L-cysteiny, L-metioniny, L-lizyny), odpowiadających za kształt i objętość kosmyków. Są również bezpieczne dla młodych mam. 

Inne składniki odżywcze, które mają pozytywne oddziaływanie na włosy, to witaminy z grupy B. Wśród nich szczególnie ważna jest witamina B7 (biotyna), która bierze udział m.in. w produkcji keratyny, czyli podstawowego budulca włosa. Witamina B3 (niacyna) przeciwdziała natomiast łupieżowi i wypadaniu włosów, a także wspomaga odżywianie cebulek włosowych. Inne ważne witaminy to: witamina B5 (kwas pantotenowy), witamina B9 (kwas foliowy) oraz witamina B12. 

Oprócz witamin, warto suplementować również rozmaite minerały. Te, które są szczególnie ważne dla zdrowia skóry i jej przydatków, to: krzem (naturalny składnik budowy włosa), cynk (który bierze udział w syntezie białek i podziale cebulki włosa) a także mangan, żelazo i jod. 

Nie wolno zapominać o resweratrolu – fitoskładniku, który uczestniczy w walce z wolnymi rodnikami, a dodatkowo wykazuje właściwości antyoksydacyjne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne i przeciwzapalne.

Wszystkie wymienione substancje odżywcze są składnikami suplementów diety Vitapil.

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2022
pixel