Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

eZwolnienie. Traktuj grypę poważnie i nie lekceważ jej leczenia

19.03.2023

Grypa jest wywoływana przez wirusy grypy i jest wysoce zaraźliwą chorobą układu oddechowego. Objawy grypy pojawiają się szybko, w przeciwieństwie do przeziębienia, a u niektórych mogą prowadzić do poważnych komplikacji. Starsi dorośli i małe dzieci są szczególnie narażeni na poważne objawy grypy. Nie lekceważ jej objawów i uzyskaj od lekarza eZwolnienie z pracy, aby wyzdrowieć. 

Telemedycyna - możliwość uzyskania eZwolnienia oraz eRecepty

Większość osób z grypą ma łagodny przebieg choroby i nie potrzebuje specjalistycznej opieki medycznej ani leków przeciwwirusowych. Jeśli zachorujesz, a Twoje objawy są typowe dla grypy, w większości przypadków powinieneś zastosować domowe sposoby leczenia lub odpowiednie lekarstwa i zostać w domu. eZwolnienie z pracy możemy bardzo szybko uzyskać, umawiając się na konsultacje online. 

Jeśli jednak Twoje objawy grypy nie mijają po kilku dniach i jesteś w grupie zwiększonego ryzyka powikłań (masz astmę, cukrzycę lub choroby serca), skontaktuj się z lekarzem. Skorzystaj z możliwości, jakim są e-Wizyty, aby uzyskać fachową pomoc lekarza. Dzięki telemedycynie możemy uzyskać eReceptę lub eZwolnienie bez wychodzenia z domu i narażanie siebie oraz innych. 

Leki przeciwwirusowe mogą pomóc w leczeniu grypy

Leki przeciwwirusowe różnią się od antybiotyków. Leki przeciwwirusowe przeciw grypie są lekami, które możemy zakupić bez eRecepty, oczywiście istnieją również takie, które dostępne są tylko po przepisaniu przez lekarza. Z kolei tylko na eReceptę dostępne są antybiotyki. Przy stosowaniu leków pacjent powinien odpoczywać i pozostać w domu na eZwolnieniu.

Leki przeciwwirusowe mogą złagodzić przebieg choroby i skrócić czas jej trwania. Mogą również zapobiegać poważnym powikłaniom grypy, takim jak zapalenie płuc, gdy leczenie rozpocznie się wcześnie.

Bardzo ważne jest, aby leki przeciwwirusowe zacząć przyjmować możliwie jak najszybciej po wystąpieniu objawów. Szczególnie w przypadku:

  • osób chorych na grypę, u których istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia poważnych powikłań grypy,
  • osób starszych, seniorów,
  • osób, które dodatkowo chorują na inne choroby, takie jak: astma lub choroby serca.

Badania pokazują, że leki przeciwwirusowe przeciw grypie działają najlepiej w początkowym stadium choroby. Jednak rozpoczęcie przyjmowania ich później może nadal być pomocne. Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami lekarza dotyczącymi przyjmowania leków. 

Jak postępować, kiedy zachorujesz?

  • Weź leki przeciwwirusowe lub antybiotyk, jeśli lekarz je przepisze,
  • Podejmuj codzienne środki ostrożności, aby chronić domowników podczas choroby,
  • Często myj ręce mydłem i wodą oraz używaj odkażacza do rąk na bazie alkoholu,
  • Zostań w domu, dopóki nie poczujesz się lepiej. Uzyskaj eZwolnienie od lekarza z pracy, aby dać sobie czas na pełny powrót do zdrowia. 

Jeśli jesteś chory na chorobę grypopodobną, zalecane jest pozostanie w domu przez co najmniej 24 godziny po ustąpieniu gorączki, z wyjątkiem uzyskania opieki medycznej lub innych niezbędnych rzeczy. Gorączka w tym przypadku powinna ustąpić bez stosowania leków przeciwgorączkowych. Skorzystaj z możliwości uzyskania eZwolnienia dzięki telemedycynie online. 

Zwykle grypa trwa około 7-10 dni. Nierzadko jednak zdarza się, że zmęczenie i objawy zmęczenia utrzymują się o 1-2 tygodnie dłużej, ponieważ organizm nadal się regeneruje. Traktuj grypę poważnie, abyś mógł szybko wyzdrowieć, ponieważ grypa to nic przyjemnego. Korzystaj więc zarówno z domowych sposobów zwalczania choroby, jak i leków dostępnych na podstawie eRecepty. Zawsze pamiętaj, że możesz otrzymać eZwolnienie z pracy bez wychodzenia z domu, aby nie zarazić innych.

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2023
pixel