Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

3-etapowe modelowanie sylwetki. Podejmij wiosenne wyzwanie!

30.03.2020
3-etapowe modelowanie sylwetki. Podejmij wiosenne wyzwanie!

Wiosna to najlepszy moment, aby o siebie zadbać! Poznaj 3-etapowy program odnowy, dzięki któremu przygotujesz się do lata i zamiast bielizny wyszczuplającej wybierzesz zmysłowe bikini!

Koniec roku to trudny czas. Jest zimno i szybko robi się ciemno, więc wychodzenie z domu po pracy to nie lada wyczyn. Regularny jogging czy aerobik zastępuje zapiekanka ziemniaczana i kubek ciepłej herbaty z miodem. Zimą mniej się ruszamy i więcej jemy, a efekty takiego trybu życia stają się coraz bardziej widoczne. Dodatkowe kilogramy, oponka na brzuchu, brak talii, cellulit, aby je pokonać przed latem trzeba się nagimnastykować i wesprzeć profesjonalną 3-etapową pielęgnacją, złożoną z oczyszczania, usuwania cellulitu i nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej oraz ujędrniania skóry. Kompleksowy program odnowy, złożony z diety, ćwiczeń i zabiegów modelujących sylwetkę - to gwarancja świetnych efektów, pięknego ciała o atrakcyjnych proporcjach!

Krok 1. Modelowanie sylwetki zacznij od… detoksu

Świetnym sposobem na przygotowanie się do zabiegów modelowania sylwetki jest drenaż limfatyczny. To forma masażu, poprawiająca mikrokrążenie. Kiedy limfa krąży szybciej, szybciej przebiega też proces przemiany materii, w trakcie którego zostają usunięte z organizmu szkodliwe komórki, bakterie i toksyny, a także nadmiar wody.

Drenaż limfatyczny jest bardzo pomocny przy wyszczuplaniu i modelowaniu sylwetki. Stymulując przepływ limfy, poprawia się metabolizm tkanki tłuszczowej, dzięki czemu złogi tłuszczu są rozbijane i skutecznie redukowane, więc eliminuje się nie tylko problem lokalnej otyłości, ale również cellulitu. Poza tym drenaż limfatyczny oddziałuje na głębokie warstwy skóry, pobudza fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowo-elastynowych, odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność. Ten rodzaj masażu wyjątkowo dobrze sprawdza się przy walce z wyszczuplaniem takich newralgicznych miejsc, jak brzuch, uda i pośladki. Łącząc go z innymi zabiegami modelującymi sylwetkę, właściwą dietą i odpowiednią dawką ruchu, można wspaniale wyrzeźbić ciało, a przy tym zrobić coś dla ducha - drenaż limfatyczny w opinii pacjentów wspaniale poprawia samopoczucie, jest bardzo przyjemny, pozwala się zrelaksować i poczuć się lekko.

Efekty drenażu limfatycznego:

  • Pobudzenie mikrokrążenia.
  • Zmniejszenie obrzęku kończyn.
  • Pozbycie się szkodliwych produktów przemiany materii.
  • Detoksykacja organizmu.
  • Ujędrnienie skóry.
  • Redukcja cellulitu.
  • Wspomaganie odchudzania.
  • Odprężenie.

Drenaż limfatyczny to nie jest zwykły masaż. Powinien być wykonywany przez doświadczonego specjalistę (masażystę, fizjoterapeutę, kosmetologa), w odpowiedni sposób - ręcznie bądź za pomocą masażera. Drenaż ma wiele zalet, ale najlepsze rezultaty przynosi, gdy jest wykonywany w serii od 6 do 10 półgodzinnych zabiegów.

Dr Krzysztof Miracki: Pacjentkom, które wykonują w Klinice Miracki zabiegi modelujące sylwetkę, zawsze polecam drenaż limfatyczny. Masaż uciskowy pomaga w walce z otyłością, w redukcji cellulitu, przeciwdziałaniu obrzękowi kończyn oraz poprawie mikrokrążenia. Drenaż limfatyczny to także świetny sposób na zachowanie urody i chronienie skóry przed skutkami upływu czasu. Łatwo zauważyć, że osoby, które regularnie wykonują masaż, zachowują zdrowszą i młodsza skórę na dłużej. 

Krok 2. Przejdź do usuwania cellulitu i nadmiernej tkanki tłuszczowej

Modelowanie sylwetki w gabinecie kosmetycznym czy klinice medycyny estetycznej może odbywać się na różne sposoby. Jest wiele różnych zabiegów wyszczuplających, z pomocą których można pozbyć się lokalnej otyłości, podkreślić talię, zmniejszyć obwód ud. Jednym z najbardziej polecanych w ostatnim czasie jest lipofilling, na który de facto składają się dwa zabiegi - liposukcja (odsysanie tłuszczu) i lipotransfer (przeszczep tłuszczu). Lipofilling jest metodą kompleksowego modelowania sylwetki - w trakcie jednej wizyty można wyszczuplić uda bądź brzuch, a uzyskaną tkankę tłuszczową zastosować do powiększenia piersi lub wolumetrii twarzy. Możliwości jest wiele. Każda jest bezpieczna i małoinwazyjna. Każda przynosi bardzo naturalne efekty, utrzymujące się przez długi czas. 

Innym fantastycznym sposobem na modelowanie ciała jest nieinwazyjna lipoliza SculpSure. To rewolucyjna technologia laserowa, która w zaledwie 25 minut pozwala zredukować aż 25% tkanki tłuszczowej z obszaru zabiegowego. Ta nowoczesna liposukcja laserowa jest małoinwazyjna i bardzo skuteczna. Rozbite światłem lasera komórki tłuszczowe zostają usunięte z organizmu na drodze naturalnego procesu metabolicznego, co trwa około 2 miesięcy. Po takim czasie uwidacznia się pełny efekt zabiegu. Z liposukcją SculpSure można pozbyć się boczków, wysmuklić uda, usunąć oponkę, a do tego wyraźnie ujędrnić skórę. Do osiągnięcia wymarzonych proporcji wystarczy jeden zabieg, po którym od razu wraca się do codziennych aktywności. 

Jeszcze jedna warta uwagi metoda modelowania sylwetki to Endermologia LPG, czyli masaż próżniowy, znany w medycynie od bardzo dawna. Ten najpopularniejszy zabieg na ciało nie tylko pomaga zredukować nadmierną tkankę tłuszczową, ale również usunąć cellulit. Jako pierwsza w Polsce Klinika Miracki oferuje endermologie nowej generacji - na urządzeniu ALliance-LAB, które pozwala osiągnąć trzykrotnie lepszą poprawę w obszarach redukcji cellulitu, ujędrniania skóry i modelowania ciała. Endermologię LPG najlepiej wykonywać w seriach. Bardzo ważne jest, aby w trakcie wykonywania zabiegów przestrzegać zasad zdrowej diety i zwiększyć ilość wypijanych płynów. Taka terapia skutkuje spektakularną przemianą - osoby, które zdecydowały się na modelowanie sylwetki z Endermologie, zgodnie podkreślają, że wybrane partie tracą na objętości, skóra staje się aksamitnie wygładzona i wygląda zdecydowanie lepiej, a poprawie ulega cała prezencja - odprężone ciało staje się bardziej atrakcyjne, co widać gołym okiem.

Krok 3. Na koniec zadbaj o ujędrnienie i poprawę jakości skóry

Dlaczego po zabiegach wyszczuplających tak ważne jest ujędrnianie skóry? Ponieważ po redukcji nadmiernej tkanki tłuszczowej może pojawić się wiotkość i spadek elastyczności. Wprawdzie nowoczesne zabiegi modelujące ciało zapobiegają powstawaniu tego typu zmian, ale warto wzmocnić ich efekt, wykonując na przykład termolifting Zaffiro. To zabieg wykorzystujący promieniowanie podczerwone (IR) które podgrzewa tkanki głębokie skóry właściwej. Termolifting stymuluje przebudowę włókien kolagenowych, a tym samym przyczynia się do zagęszczenia skóry, poprawy jej napięcia i elastyczności. Zabieg trwa około 30 minut i już jedna sesja wystarczy, by uzyskać widoczną poprawę, choć zaleca się wykonanie 4-6 powtórzeń w comiesięcznych odstępach czasowych. 

Zupełną inną metodą ujędrniania skóry, która nie opiera się ani na ingerencji chirurgicznej, ani na termoliftingu jest tzw. fala uderzeniowa. Fala uderzeniowa, to o wysokiej mocy fala akustyczna, która wycelowana w skórę prowadzi do jej przebudowy i biorewitalizacji. Technika działania jest bardzo podobna, jak przy zabiegu Zaffiro, z tą zasadniczą różnicą, że podgrzewa nie się tkanek, ale inicjuje naturalne procesy metaboliczne i przyspiesza związany z nim rozpad tkanek tłuszczowych. A ponieważ głowica Storz Medical emitująca falę akustyczną ma szerokie spektrum działania, pozwala pokonać nawet bardzo zaawansowany cellulit (III i IV stopnia) i poprawić kondycję nawet bardzo wiotkiej skóry. 

Dr Krzysztof Miracki: Storz Medical to jedna z najskuteczniejszych technologii w swojej klasie. W nieinwazyjny sposób pozwala zagęścić skórę, przywrócić jej jędrność i elastyczność, a także poprawić mikrokrążenie, szybko i bez obciążania organizmu. Natychmiastowe i maksymalne poprawienie kondycji skóry sprawia, że falę uderzeniową łączymy z innymi zabiegami modelującymi sylwetkę - endermologią, liposukcją, hydrafacial, aqualyx, alidya. To bez wątpienia najlepsza metoda na ujędrnienie i odmłodzenie skóry!

Artykuł powstał przy współpracy z dr Krzysztofem Mirackim, który specjalizuje się w laseroterapii i innych metodach modelowania sylwetki. Jeśli chcesz podjąć wiosenne wyzwanie, rozpocznij 3-etapowy program odnowy od konsultacji, na którą możesz umówić się w Klinice Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/kontakt/

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2020
pixel