Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Addyi - pierwszy lek dla kobiet wzmacniający popęd seksualny

25.08.2015
Aktualności

W końcu stało się ? w Stanach Zjednoczonych zatwierdzono i dopuszczono do obrotu pierwszy lek mający wzmocnić popęd seksualny u kobiet. Lek dedykowany jest kobietom w okresie menopauzy mającym zaburzenia z popędem seksualnym lub  w ogóle go nie mającym. Formalnie zarejestrowany jest w leczeniu zespołu obniżonego pożądania seksualnego (HSDD).

- To niewątpliwy postęp w seksuologii, w której leków na podobne dolegliwości właściwie nie ma. Do tej pory podstawą leczenia zaburzeń seksualnych była tylko psychoterapia i terapia partnerska ? mówił nam Sławomir Jakima.

Addyi zawiera substancję o nazwie flibanseryna, która to była badana w kierunku leczenia depresji. Jest to więc lek, którego działanie opiera się na wpływaniu na receptory serotoninowe w mózgu. Ten lek nie działa tak jak Viagra dla mężczyzn, nie bierze się jej przed stosunkiem tylko przyjmuje się przez dłuższy czas i czeka na efekty.

Przeciwnicy tego leku twierdzą, że ze względu na oddziaływanie Addyi na mózg i liczne działania niepożądane lek ten w ogóle nie powinien zostać dopuszczony do obrotu. Federalna Administracja ds. Leków i Żywności dopuszczająca lek do sprzedaży nałożyła kilka obwarowań związanych z jego dystrybucją. Po pierwsze pacjentki będą musiały przejść wstępny test, będą musiały zapoznać się z wszystkimi działaniami niepożądanymi, a apteki chcące prowadzić sprzedaż Addyi będą musiały mieć niezbędne pozwolenia.

Autor: mgr farm. Agnieszka Wojtala


Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2015
pixel