Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Bezpłatne badania wzroku - gdzie wykonywać?

11.09.2019
Bezpłatne badania wzroku - gdzie wykonywać?Wzrok powinno się badać minimum raz na trzy, a po 40. roku życia - raz na dwa lata. Nie zawsze istnieje jednak możliwość skorzystania z nieodpłatnych badań oferowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, np. ze względu na długie kolejki do lekarzy. Gdzie więc wykonywać bezpłatne badania wzroku?

Bezpłatne badania wzroku w salonach optycznych

Bezpłatne badania wzroku oferowane są między innymi przez salony optyczne zajmujące się sprzedażą okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych oraz soczewek kontaktowych. Punkty tego typu można znaleźć we wszystkich dużych miastach wojewódzkich (np. w centrach i galeriach handlowych), a także mniejszych miasteczkach i miejscowościach oddalonych od znanych aglomeracji. Ogólnopolskie sieci optyczne proponują klientom całkowicie nieodpłatne badania wzroku, które nie zobowiązują do zakupu okularów ani soczewek.

Badania wzroku proponowane w salonie optycznym charakteryzują się precyzyjnym pomiarem wady wzroku oraz doborem właściwej formy korekcji potrzebnej do jej skorygowania. Badania oferowane w salonach optycznych, pozwalają także na wykrycie chorób oczu wymagających skierowania do specjalisty. Dokonują ich optometryści, czyli magistrzy zajmujący się korekcją i rehabilitacją wad wzroku. W nowoczesnych salonach mają do dyspozycji najnowszy sprzęt diagnostyczny. 

Bezpłatne badania wzroku u optyka – dla kogo?

Bezpłatne badania wzroku w salonach optycznych można polecić osobom narażonym na długotrwałe przebywanie przed ekranami komputerów i innych urządzeń elektronicznych lub w trudnych dla oczu warunkach (np. na budowie, w spawalni itp.). To właśnie im zaleca się bowiem częste badanie wzroku, które uniemożliwiają długie kolejki do okulistów. Dzięki badaniom u optyków, wymienione osoby są w stanie błyskawicznie reagować na pierwsze zaburzenia ostrości widzenia, a także otrzymywać informacje o podejrzeniach chorób oczu wymagających kontaktu z okulistą.

Nieodpłatne badania optometryczne to też świetne rozwiązanie dla osób, które borykają się z różnymi wadami wzroku takimi jak krótkowzroczność, nadwzroczność czy astygmatyzm. Dzięki oferowanym w salonach optycznych badaniom, mogą regularnie sprawdzać swoje wady oraz to, czy postępują, czy nie, a także dobierać i zmieniać sposoby ich korekcji. Nie muszą przy tym czekać na wizyty u okulistów w ramach NFZ czy też pracownicze badania okresowe – na bezpłatne badania wzroku w salonach optycznych, takich jak Okularium.pl,  można zapisać się dosłownie dzień wcześniej i wejść bez oczekiwania oraz kolejki. Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz pod adresem: https://okularium.pl.

Bezpłatne badania wzroku oferowane są przez znane sieci salonów optycznych. Są one łatwiej dostępne i wykonywane bardzo precyzyjnie i dokładnie przy użyciu najnowszego sprzętu okulistycznego. Umożliwiają częste badanie wzroku oraz szybkie identyfikowanie zmian ostrości widzenia czy też chorób oczu wymagających interwencji okulisty. Zdecydowanie warto z nich korzystać.

(Artykuł sponsorowany)

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2019
pixel