Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Bioderma - jak rozpoznać typ cery i dobrać odpowiednie dermokosmetyki?

18.03.2020
Bioderma  - jak rozpoznać typ cery i dobrać odpowiednie dermokosmetyki?Bioderma to jedna z najpopularniejszych marek produkująca dermokosmetyki. Ich fenomen związany jest z tworzeniem nie tylko skutecznych, ale przede wszystkim bezpiecznych receptur. Odpowiednio dobrane kosmetyki do indywidualnych potrzeb skóry są kluczowym elementem codziennej pielęgnacji. W jaki sposób rozpoznać swój typ cery, czym charakteryzują się poszczególne rodzaje skóry i przede wszystkim – jakie kosmetyki wybrać?

Bioderma Sensibio dla skóry wrażliwej

Jedną z najpopularniejszych linii marki jest linia Sensibio. Została stworzona z myślą o skórze wrażliwej. Największa uwaga powinna być więc skupiona na wybieraniu takich produktów, które są bezpieczne i nie podrażniają. Objawami posiadania skóry wrażliwej może być przykładowo: nagłe uczucie rozgrzania cery, pojawiające się zaczerwienienia, nadreaktywność na poszczególne składniki lub konsystencje, widoczne naczynka, a także wrażliwość cery na zmieniające się czynniki atmosferyczne. Dodatkowo, taka skóra bardzo często ulega przesuszeniu, a towarzyszy temu uczucie ściągnięcia i ogólne osłabienia jej kondycji. Marka Bioderma wprowadziła na rynek kosmetyczny serię Sensibio, która idealnie wpisuje się w potrzeby skóry wrażliwej. W przypadku posiadania właśnie takiej cery, warto w pierwszej kolejności sięgnąć po płyn micelarny Sensibio H20, który stał się już produktem kultowym, najczęściej polecanym przez lekarzy dermatologów do oczyszczania skóry twarzy, usuwania makijażu i wszelkich zanieczyszczeń. Dostępny jest w kilku pojemnościach i charakteryzuje się niezwykłą skuteczność, a przy tym bardzo delikatnym składem, który nie podrażnia. Do linii Sensibio należą również liczne kremy o działaniu łagodząco-nawilżającym, a także produkty BB, które przykrywają zaczerwienienia i niedoskonałości skóry.

Bioderma Hydrabio dla skóry odwodnionej

Równie popularną serią marki Bioderma jest linia Hydrabio. Te kosmetyki są odpowiedzią na zaburzoną aktywność komórek skóry. Takie odchylenia powodują brak wytwarzania, wiązania i zatrzymywania wody w naskórku, przez co cera staje się odwodniona i traci swój blask. Dodatkowo, towarzyszący temu dyskomfort może powodować podrażnienie, łuszczenie, a nawet pieczenie. Skóra odwodniona może być wynikiem niewłaściwej pielęgnacji (używanie wysuszających kosmetyków), stresu, a nawet diety (picie niewystarczającej ilości wody). W jaki sposób dbać więc o cenę odwodnioną, aby pozbyć się uporczywych objawów? Linia Hydrabio zawiera wszystkie produkty, które zagwarantują odpowiednią pielęgnację: krem do twarzy o właściwościach odżywczych, krem natłuszczający, a także balsamy do ciała czy olejki do kąpieli. Ciekawą propozycją jest serum intensywnie nawilżające, które nie zatyka porów, posiada lekką konsystencję i może być aplikowany zarówno podczas porannej, jak i wieczornej pielęgnacji. W linii Hydrabio zastosowano wyjątkowy patent Aquagenium, który odpowiedzialny jest za pobudzanie mechanizmów skóry, które w konsekwencji prowadzić mają do reaktywacji procesów nawilżania cery w jej górnych warstwach.

Sebium dla skóry tłustej, mieszanej i trądzikowej

Seria Sebium została stworzona głównie z myślą o osobach w okresie dojrzewania. Ich skóra wydziela dużą ilość sebum, staje się problematyczna i z niedoskonałościami. Takie objawy mogą utrzymywać się aż do dorosłości, jednak z wiekiem cera z reguły traci swoją jędrność i nawilżenie, przez co skłonna jest do przesuszeń i odwodnieni. Niezależnie jednak od wieku – seria Sebium zawiera kosmetyki stworzone przeciw niedoskonałościom, zaskórnikom i zmianom pigmentacyjnym. Produkty z tej linii kontrolują również ilość wydzielanego sebum, a także zapobiegają zatykaniu się porów. Ciekawą propozycją marki są liczne kremy o działaniu przeciwtrądzikowym, zwężającym pory, żel lub serum złuszczające. Jak w każdej linii – również i kosmetyki z serii Sebium zawierają płyn micelarny, który oprócz demakijażu, pomaga również walczyć z niedoskonałościami cery.

Marka Bioderma posiada w swoim asortymencie szereg kosmetyków, które są odpowiedzią na różne problemy skóry. Kluczowym jest dobór odpowiednich produktów do indywidualnych potrzeb i typu cery. Cechą wspólną wszystkich kosmetyków, jest ich bezpieczny skład i niepodważalna skuteczność. To między innymi dlatego Bioderma jest najbardziej popularną i najchętniej wybieraną marką oferującą dermokosmetyki.

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2020

Polecane produkty

pixel