Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Co osłabia kobiece libido? Polski producent suplementów diety zna odpowiedź

07.12.2021
Co osłabia kobiece libido? Polski producent suplementów diety zna odpowiedź

Uważa się, że w stereotypowym męskim wszechświecie najważniejsze rzeczy to sport i seks. Owe dwa wyrazy, pisane przez duże „S” mają reprezentować to, z czego mężczyzna nigdy by nie zrezygnował i na co zawsze jest gotowy. A co z kobietą? Tutaj zaczynają się schody. W niniejszym artykule sprawdzimy, co jest przyczyną niskiego libido u kobiet.

Zacznijmy od podstaw, czyli odrobina biologii

Seks to temat-rzeka. Zwykło się twierdzić, że aby był satysfakcjonujący, powinien kończyć się obustronnym orgazmem. „Powinien”, bo seksuolodzy, psycholodzy i sami partnerzy mogą temu zaprzeczyć, mówiąc, że dla niektórych (najczęściej partnerek — sic!) liczy się sama bliskość. Abstrahując od osobistych oczekiwań, warto najpierw przypomnieć sobie czynniki niezbędne do jego osiągnięcia, a te — jak wiadomo — różnią się w zależności od płci.

Z kobiecego punktu widzenia sprawa wygląda następująco: w odpowiedzi na bodziec seksualny organizm wydziela hormony, które odpowiadają za podniecenie. U kobiet jest to jednak składowa czynników fizjologicznych, psychicznych i społecznych. Spełnienie może mieć miejsce szybciej, o ile reakcje fizyczne (np. nawilżenie i przekrwienie narządów płciowych), czynniki biologiczne (zmęczenie, ból głowy, zaburzenia hormonalne), psychologiczne (stres, kompleksy, obawa przed niechcianą ciążą), relacje z partnerem i ogólny kontekst sytuacyjny są właściwe.

A co z mężczyznami? Potrzeba bodźca i erekcji — która to zazwyczaj trwa zbyt krótko, by zapewnić kobiecie czas na odpowiednią stymulację fizyczną.

Chociaż mocno spłyciliśmy ten fizjologiczny wywód, ma on na celu zobrazowanie, że u kobiet naprawdę jest ciężej w tych kwestiach. Sprawy nie ułatwia fakt, że niejeden producent suplementów diety wciąż bardziej skupia się na męskich dysfunkcjach seksualnych, zamiast na damskich — bowiem w pierwszym lepszym sklepie z suplementami (również online) bez trudu znajdziemy specyfiki na potencję. Za to ze świecą szukać tych na kobiece problemy!

Dlaczego kobiety mają niskie libido? Wszystko przez te hormony!

Pierwsze wyjaśnienie, dlaczego mężczyzna zazwyczaj ma większą ochotę na seks, wiąże się z kwestią hormonów:

- U kobiet libido jest zależne od cyklu menstruacyjnego, podczas którego ma miejsce stała „walka” pomiędzy progesteronem (sprawcą obniżonego nastroju) a estrogenem, testosteronem i DHEA (odpowiedzialnymi za wzrost kobiecego libido) — tłumaczy pracownik sklepu Lab One, polskiego producenta suplementów diety. — Pod koniec cyklu w grę wchodzi także kortyzol — hormon stresu, który sprawia, że prędzej pokłócimy się z partnerem, aniżeli pójdziemy z nim do łóżka. Tymczasem u mężczyzn ilość hormonu odpowiedzialnego za popęd seksualny — testosteronu — jest praktycznie zawsze taka sama, co ma odzwierciedlenie w stałej chęci na miłosne igraszki — dodaje.

Jakich składników szukać u producenta suplementów diety na libido?

Dobry stan zdrowia ma niebagatelny wpływ na odczuwanie reakcji seksualnych. Chodzi tu zarówno o zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Nie mniej liczy się prawidłowe stężenie mikroelementów.

Przykładowo składnikiem wspomagającym kobiece libido jest cynk, witamina B6 i witamina B3 (niacyna), które przyczyniają się do regulacji aktywności hormonalnej. Wszystkie są kluczowe w składzie suplementów diety na libido. Przydatne są również inne substancje jak np.:

• l-arginina, która wspiera układ krwionośny;
• korzeń Eurycoma, który redukuje poziom kortyzolu;
• n-acetyl tyrozyna, która poprawia samopoczucie i wspiera sprawność psychofizyczną;
• korzeń Maca, który poprawia ukrwienie narządów płciowych;
• Shilajit Mumio, który utrzymuje równowagę w trakcie cyklu miesiączkowego.

Statystyczna kobieta — w przeciwieństwie do statystycznego mężczyzny — nie zawsze ma ochotę na seks. To stwierdzenie, choć może wydawać się trywialne, ma jednak solidnie poparcie w nauce. Zaburzenia u kobiet najczęściej wynikają ze złej gospodarki hormonalnej, dlatego producenci suplementów diety zawierają w swoich produktach składniki mające przywrócić jej równowagę, co w efekcie pozytywnie odbija się na kobiecym popędzie seksualnym. Preparaty na kobiece libido znajdziesz w dobrych sklepach online z suplementami.

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2021
pixel