Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Czym jest oprogramowanie dla placówek medycznych?

14.06.2023

Oprogramowanie dla placówek medycznych to specjalistyczny system informatyczny stworzony do kompleksowej obsługi przychodni, klinik czy indywidualnych gabinetów lekarskich. Jego zadaniem jest wsparcie codziennej pracy personelu medycznego i poprawa komfortu pacjentów. To rozwiązanie dostosowane do aktualnych przepisów Ministerstwa Zdrowia, dzięki czemu poprawia jakość opieki medycznej, minimalizuje błędy i zwiększa wydajność użytkowników. Sprawdź, jakie funkcje powinno posiadać dobre oprogramowanie dla placówek medycznych i dlaczego warto skorzystać z takiego rozwiązania!

Oprogramowanie dla placówek medycznych - jakie funkcje posiada?

Nowoczesne technologie przejmują niemalże wszystkie dziedziny życia i biznesu. Tak też jest w branży medycznej. Papierowa kartoteka to już przeszłość, którą skutecznie wyparła elektroniczna dokumentacja medyczna, gdzie możesz umieścić wszystkie niezbędne informacje o stanie zdrowia pacjenta za pomocą kilku kliknięć myszą.

Potrzeby każdej placówki medycznej są inne, dlatego dobre oprogramowanie medyczne powinno być dopasowane zarówno do niewielkich, lokalnych przychodni, jak i dużych specjalistycznych klinik zatrudniających wielu pracowników. 

Oprogramowanie dla placówek medycznych zapewnia lekarzowi szybki dostęp do niezbędnych danych pacjenta, dzięki czemu czas potrzebny na jego obsługę znacząco się skraca. Zyskujesz również możliwość bezpośredniego wystawiania i drukowania e-recept, e-zwolnień czy e-skierowań i dostęp do aktualnej bazy leków. Jakie dodatkowe funkcje usprawnią pracę Twojej placówki?

 • w pełni bezpieczne przechowywanie i zarządzanie dokumentacją medyczną;

 • nowoczesna rejestracja pacjentów z wykorzystaniem portalu pacjenta;

 • dostęp do terminarza i swobodne ustalanie grafików;

 • dostęp do internetowej kartoteki pacjenta z dowolnego miejsca, ponieważ dane przechowywane są w chmurze;

 • integracja z systemem eWUŚ pozwalająca sprawdzić status ubezpieczenia pacjenta;

 • integracja z siecią laboratoriów diagnostycznych;

 • integracja z drukarką fiskalną, która pozwala na szybkie drukowanie dokumentacji medycznej;

 • dodatkowe moduły dla specjalistycznych gabinetów lekarskich.

Oprogramowanie dla placówek medycznych do zarządzania pracą przychodni i kliniki

Oprogramowanie dla placówek medycznych to rozwiązanie pozwalające na zarządzanie wszystkimi kluczowymi czynnościami zarówno do strony medycznej, jak i administracyjnej. Dzięki uprawnieniom nadawanym użytkownikom program upraszcza: 

 • zarządzanie gabinetami;

 • zarządzanie magazynem;

 • rozliczanie pracowników;

 • podsumowywanie godzin;

 • tworzenie grafików i harmonogramów.

Użytkownicy systemu mogą dodawać nowych użytkowników, nadając im role i uprawnienia, ustalać grafiki specjalistów, ustalać cenniki świadczonych usług czy tworzyć konta dostępu do systemu. Program umożliwia również podgląd i edycję danych placówki widniejących na każdym wydruku w systemie, generowanie zestawień płatności i drukowanie raportów, a nawet tworzenie kampanii marketingowych skierowanych do konkretnych grup odbiorców.

Jakie korzyści daje oprogramowanie dla placówek medycznych?

Oprogramowanie dla placówek medycznych jest kompleksowym rozwiązaniem oferującym szereg funkcjonalności. Został opracowany z myślą o środowisku lekarskim, aby skutecznie usprawnić działanie gabinetów, przychodni i klinik. Oprogramowanie medyczne to przede wszystkim prosty i przejrzysty interfejs, gdzie wszystkie procesy zostały dokładnie przemyślane, dzięki czemu użytkownicy mogą skutecznie poprawić wydajność swojej pracy i zminimalizować zbędną papierologię. 

Jesteś na etapie wyboru odpowiedniego dla siebie programu? Wybierz rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb. Oprogramowanie dla placówek medycznych Medyc pozwala na wybór wyłącznie tych funkcjonalności, które będziesz realnie wykorzystywał w swojej pracy. Co więcej, wybrany przez siebie pakiet możesz dowolnie rozbudowywać o kolejne funkcje. Program nie wymaga również instalacji czy skomplikowanej konfiguracji. Tak naprawdę wystarczy jedynie dostęp do internetu, aby móc swobodnie z niego korzystać.

 

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2023

Polecane produkty

pixel