Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Jak przyspieszyć wzrost rzęs? Podpowiadamy!

25.09.2019
Jak przyspieszyć wzrost rzęs? Podpowiadamy!Długie i ciemne rzęsy marzą się wielu z nas. Lubimy codziennie je tuszować i podkręcać tak, by elegancko podkreślały nasze spojrzenie. Dla wielu kobiet maskara jest obowiązkowym a nawet najważniejszym kosmetykiem. A co by było, gdyby okazało się, że codzienne malowanie oczu nie jest już koniecznością? Wzrost rzęs można przyspieszyć. Wystarczy kilka niewielkich modyfikacji w codziennych rytuałach, jedzenie bogate w wartości odżywcze i wysokiej jakości produkty pielęgnacyjne. Oto kilka sprawdzonych metod na uzyskanie powalającego efektu i ostateczne odstawienie tuszu na półkę.

Olejek rycynowy

Jednym z najskuteczniejszych preparatów stosowanych w pielęgnacji rzęs jest olejek rycynowy. Z uwagi na jego ciężką formułę należy zachować wyjątkową ostrożność przy aplikowaniu substancji. Najlepiej użyć do tego starej, wyczyszczonej dokładnie szczoteczki po tuszu do rzęs lub patyczka higienicznego. Niewielką ilość olejku nakładamy na rzęsy i brwi, uważając, żeby nie dostał się do oczu – może wywołać łzawienie i przekrwienie.  Efektem takich zabiegów – o ile są przeprowadzane regularnie – są dłuższe, mocniejsze, ciemniejsze włoski.

Dobre jedzenie

Rzęsy, podobnie jak włosy na głowie, mogą ulegać osłabieniu na skutek niedoborów witaminowych będących efektem m.in. złej diety. Żeby zapewnić im siłę, moc i piękno, trzeba zadbać o dobry, pełnowartościowy jadłospis. Szczególnie istotne dla kondycji rzęs są witaminy z grupy B. Znajdziemy je w rybach, bakaliach, nabiale, drobiu, fasoli czy szpinaku. W aptekach dostępne są również leki i suplementy, które pozwolą wesprzeć organizm i uzupełnić ewentualne braki witaminowe. Pamiętajmy, że witaminy i minerały są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. A więc pomagając rzęsom, pomożemy całemu organizmowi.

Serum z bimatoprostem

Długie i zdrowe rzęsy mogą być również zasługą dobrego serum do rzęs. Przy wybieraniu tego idealnego zwróćmy uwagę na skład. Jednym z najskuteczniejszych elementów kosmetyku jest bimatoprost, który – początkowo używany do obniżania ciśnienia wewnątrzgałkowego – okazał się genialnym sprzymierzeńcem w walce o zdrowe i mocne rzęsy. Bimatoprost przedłuża aktywną fazę wzrostu włosków. A te im dłużej rosną, tym bardziej spektakularnie wyglądają. Substancja wpływa również na pigmentację, a więc pogłębia naturalną czerń. Wystarczą około trzy tygodnie stosowania serum do rzęs z tym składnikiem np. Biotebal Rzęsy XXL, by cieszyć się doskonałym efektem. Stosujmy produkt regularnie, a rzęsy staną się idealną oprawą oka. Na wielkie okazje i na co dzień.

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2019
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel