Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Jak złagodzić kaca na wakacjach i poza nimi?

26.07.2015
Porady farmaceuty

Wakacje to czas relaksu - upragnionego odpoczynku. W większości przypadków, a szczególnie na wakacjach za granicą taki odpoczynek wiąże się ze spożywaniem większej ilości alkoholu. Słońce, plaża dlaczego by nie? A i w Polsce klimat sprzyja grilowaniu połączonemu nieodzownie z piciem napojów wyskokowych. Jak sobie pomóc, gdy po tym miłym wieczorze budzimy się skacowani? Mądre głowy napisałyby, że nie należało tyle pić, albo że pić to trzeba z umiarem ... to prawda, ale co jeśli już jest za późno?

Skąd się bierze kac i jak się go pozbyć?

Za objawy przepicia odpowiedzialny jest tzw. kac. A to nic innego jak oddziaływanie powstającego pod wpływem alkoholu w naszym organizmie szkodliwego aldehydu octowego. Oczywiście z czasem przekształca się on do kwasu octowego, ale w tym czasie zdąży już zebrać swoje żniwo. Aby zmniejszyć ilość wyprodukowanego aldehydu octowego można na koniec imprezy przyjąć preparat Alcovit-Med. Usuwa z organizmu substancje toksyczne i zmniejsza poziom alkoholu. Dzięki temu, jak podaje producent, złagodzone zostaną objawy dnia następnego - kaca.

Utlenianie zaś wytworzonego już toksycznego aldehydu do niegroźnych dla organizmu wody i dwutlenku węgla przyspiesza zażycie preparatu 2KC czy 2KC Extreme. Nie dopuszcza się tym samym do nadmiernego gromadzenia się tego metabolitu w naszym organizmie, przez co zmniejsza się nasilenie objawów związanych z syndromem dnia następnego. Preparaty tego rodzaju należy jednak przyjmować w zależności od tego co podaje producent: przed piciem, w trakcie lub po imprezie.

Dodatkowo alkohol hamuje działanie hormonu (wazopresyny), który pozwala nam utrzymywać mocz w pęcherzu. Dlatego też w trakcie picia alkoholu tak często chodzimy sikać. A to w tej przemiłej atmosferze powoduje, że się po prostu odwadniamy. Konsekwencją odwodnienia jest wypłukanie elektrolitów i minerałów, co powoduje, że nie mamy siły, kręci się nam w głowie, jesteśmy osłabieni. Dlatego też na kaca powinniśmy przyjmować płyny elektrolitowe, wzbogacone minerałami i glukozą, aby szybciej nabrać sił.

W aptece znajdziemy całą gamę preparatów nawadniających, które uzupełniają niedobór elektrolitów i minerałów. Są dostępne bez recepty, zazwyczaj mają jakiś owocowy smak, aby przytłumić słony posmak biorący się z dużej zawartości sodu.

W aptece kupić można: Dicodral, Zdrovit Litorsal, Orsalit dla dorosłych, Jonolit, Elektrolity, Hydrolit, Floractin, Riposton Alko Reset, Electrovit.

Preparaty tego rodzaju doskonale nawadniają, uzupełniają płyny, gaszą wzmożone pragnienie i sprzyjają poprawie kondycji.

Autor: mgr farm. Agnieszka Wojtala

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2015

Polecane produkty

Rekomendowane produkty
2KC  x 12 tabletek

2KC x 12 tabletek

13,12 zł
2KC Xtreme x 6 tabletek

2KC Xtreme x 6 tabletek

10,06 zł
2KC Xtreme x 12 tabl.

2KC Xtreme x 12 tabl.

16,13 zł17,14 zł
2KC x 6 tabletek

2KC x 6 tabletek

7,73 zł
2KC x 3 tabl.

2KC x 3 tabl.

6,79 zł
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel