Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Klarta Forste 4. Czwarty wymiar oczyszczania powietrza

11.01.2022
Klarta Forste 4. Czwarty wymiar oczyszczania powietrza

Debiutująca w 2022 roku Klarta Forste 4 to inteligentny oczyszczacz powietrza z pełną automatyzacją, wygodnym sterowaniem mobilnym i niezwykle restrykcyjnym, bezkompromisowym podejściem do zanieczyszczeń. Dzięki jonizacji plazmowej ION Plasma Air urządzenie neutralizuje zarodniki grzybów, pleśni, roztocza, bakterie i wirusy. Czwarta generacja Klarta Forste to czwarty wymiar oczyszczania powietrza. Jak to działa? 

4 wymiary oczyszczania powietrza Klarta Forste 4

  

1. Skuteczna filtracja – filtr HEPA H13 EF 99,97% i jonizacja plazmowa ION Plasma Air

Sercem Klarty Forste 4 jest sprawdzony zestaw filtrów, na który składają się filtr HEPA H13 EF 99,97%, filtr węglowy oraz filtr wstępny ze wzmocnioną siatką. Dzięki temu oczyszczacz jest w stanie zatrzymać do 99,97% mikrocząsteczek pyłów, alergenów, bakterii czy wirusów o wielkości nawet 0,001 mikrona. Posiadając filtr z węglem aktywnym, Klarta Forste 4 neutralizuje również szkodliwe lotne związki organiczne i nieprzyjemne zapachy.

Oprócz tego nowy oczyszczacz powietrza Klarta wykorzystuje skuteczną technologię jonizacji plazmowej ION Plasma Air, która zadebiutowała niedawno w Klarcie Stor 2. Technologia ION Plasma Air wytwarza ładunki dodatnie oraz ujemne o dużej masie i niskim ładunku. 

Skupiska jonów o przeciwnych ładunkach dążą do równowagi. Tworzą one silnie reaktywne rodniki hydroksylowe (OH), które przylegają do powierzchni cząsteczek roztoczy, pleśni, grzybów czy innych drobnoustrojów, wyciągając z nich wodór potrzebny do stworzenia cząsteczki H2O. Szkodliwe substancje zostają w ten sposób skutecznie zneutralizowane, a technologia jonizacji umożliwia bardziej efektywne oczyszczanie powietrza. 

2. 3 x Auto Select Mode - 3 restrykcyjne tryby auto do wyboru 

Oczyszczacze Klarta od zawsze znane były z bezkompromisowego podejścia do smogu. Klarta Forste 4 podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej, uznając jako wspaniałe powietrze, w którym stężenie PM2,5 nie przekracza 5 µg/m³.

Każda wartość powyżej tego poziomu powoduje, że oczyszczacz w trybie automatycznym samodzielnie przyśpiesza, przechodząc stopniowo w kolejne tryby prędkości.

Potwierdza to m.in. prezes Klarta, Filip Nakrewicz: “Nasi inżynierowie skonstruowali jeden z najbardziej restrykcyjnych oczyszczaczy na rynku, który inspirowany jest najnowszymi normami jakości powietrza WHO. Zwiększając liczbę prędkości do 8, udało nam się osiągnąć płynną pracę urządzenia”.

Za powietrze absolutnie niedopuszczalne Klarta Forste 4 uznaje takie, gdzie poziom PM2,5 przekracza 35 µg/m³.

Bezkompromisowość Klarty Forste 4 jest doskonale widoczna w 3 trybach automatycznych. System 3 x Auto Select Mode to gwarancja stałej ochrony przed zanieczyszczeniami przy jednoczesnym zachowaniu komfortu akustycznego. 

 

W nocy, gdy poziom decybeli spada, a domownicy potrzebują odpocząć, idealnym rozwiązaniem będzie tryb Auto Sleep. W ciągu dnia zaś, zwłaszcza np. podczas nieobecności w domu czy prac porządkowych, świetnie sprawdzi się Auto Turbo.  

3 x Auto Select Mode w Klarta Forste 4:

Tryb Auto Turbo – domyślny tryb pracy automatycznej, dostępny zarówno w aplikacji mobilnej, jak i na panelu sterowania. Oczyszczacz korzysta wówczas ze wszystkich 8 poziomów prędkości, gwarantując maksymalną wydajność oczyszczania – 300 m3/h przefiltrowanego powietrza. Wszystko po to, by w jak najkrótszym czasie usunąć wszelkie pyły, gazy i inne zanieczyszczenia. 

Tryb Auto Normal – idealna równowaga między wydajnością oczyszczania, a komfortem akustycznym użytkowników. W trybie Auto Normal oczyszczacz Klarty korzysta z 6 z 8 prędkości. Maksymalna wydajność obniża się do wciąż imponujących 200 m3/h. Urządzenie jest przy tym aż o 6 dB cichsze. 

Tryb Auto Sleep - efektywne oczyszczanie podczas wypoczynku. Tryb ten oferuje nieco spokojniejszą pracę, skupiając się przede wszystkim na komforcie akustycznym użytkowników. Co ważne, oczyszczacz wciąż korzysta z 3 pierwszych prędkości oczyszczania, gwarantując stałą ochronę gdy chcemy odpocząć lub potrzebujemy się skupić. 

3. Dokładny, laserowy czujnik 3x IQ Sensor - PM2.5, wilgotności i temperatury

Skrupulatna praca trybu automatycznego nie byłaby możliwa, gdyby nie dokładny, laserowy czujnik 3x IQ Sensor, na bieżąco monitorujący stężenie najpopularniejszej frakcji zanieczyszczeń PM2.5. Na podstawie odczytów z sensora tryb automatyczny dobiera intensywność oczyszczania do aktualnych warunków 

Czujnik 3x IQ Sensor zbiera także informacje o temperaturze i wilgotności otoczenia. Wszystkie odczytywane dane są przekazywane użytkownikom za pomocą okrągłego wyświetlacza numerycznego na przednim panelu i w aplikacji mobilnej Smart Life – Smart Living. 

4. WiFi Full Automation w oczyszczaczach Klarta

 

Nowa generacja bestsellera Klarty wprowadza również moduł Wi-Fi i możliwość sterowania mobilnego. Dzięki aplikacji Smart Life – Smart Living, użytkownicy mogą nie tylko na bieżąco monitorować stan powietrza w mieszkaniu czy biurze, ale również ustalać dowolnie własne reguły pracy, zależne od zróżnicowanych czynników.

 

Pełna automatyzacja Wifi Full Automation w Klarta Forste 4 to w praktyce:

  • Zaprogramowanie indywidualnych reguł pracy, zależnych od dni tygodnia, pory dnia, godziny, poziomu PM2,5 w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz, warunków pogodowych czy oceny jakości powietrza
  • Pełny dostęp do aż 12 trybów pracy! (8 poziomów prędkości, 3 trybów Auto i trybu Sleep)
  • Możliwość ustawień godzin włączenia i wyłączenia się sprzętu 

Klarta Forste 4 – cichy i oszczędny oczyszczacz na każdą kieszeń

Cicha praca to coś na co zwracamy coraz większą uwagę, zwłaszcza gdy poszukujemy sprzętu do sypialni czy pokoju dziecka – Klarta Forste 4 doskonale spełnia ten warunek, zapewniając cichą pracę na poziomie od 20 dB. W dwóch pierwszych prędkościach urządzenie jest w zasadzie niesłyszalne z odległości metra. Dzięki temu będzie świetnym wyborem do sypialni. Tryb Auto Sleep oraz więcej poziomów prędkości to również gwarancja płynnej, spokojnej pracy.

Energooszczędny charakter (pobór mocy 5 W) wpływa też na niskie koszty eksploatacji. Urządzenie należy również do atrakcyjnej półki cenowej oczyszczaczy powietrza do około 1000 zł. 

Atesty PZH i TÜV gwarancją zdrowej, bezpiecznej eksploatacji

Oczyszczacze i nawilżacze powietrza Klarta posiadają atest Państwowego Zakładu Higieny (PZH). Są więc one w pełni bezpieczne, również dla alergików czy astmatyków, przyczyniając się do poprawy jakości powietrza przez nich wdychanego. Plazmowy jonizator ION Plasma Air posiada natomiast niemiecki certyfikat bezpieczeństwa TÜV.

Sprawdź czwarty wymiar oczyszczania powietrza i ciesz się zdrowym domem z Klarta Forste 4!

 

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2022
pixel