Laser Cutera Pico Genesis – przełom leczeniu blizn i rozstępów!

29.10.2020
Laser Cutera Pico Genesis – przełom leczeniu blizn i rozstępów!

Współczesna medycyna estetyczna dysponuje narzędziami, które umożliwiają leczenie różnego rodzaju zmian skórnych bez użycia skalpela. Wiąże się to ze znacznym podniesieniem komfortu pacjenta oraz skróceniem okresu rekonwalescencji po zabiegu. Jedną z najpopularniejszych metod usuwania rozstępów, blizn potrądzikowych, przebarwień na twarzy czy zmarszczek, jest laseroterapia, wykonywana przy użyciu lasera frakcyjnego lub klasycznego.

Zabiegi z użyciem lasera – czego się spodziewać, jak się przygotować?
Laseroterapia to biostymulacja tkanek miękkich, której dokonuje się za pośrednictwem skupionych wiązek światła. Celem zabiegu jest wywołanie mikrouszkodzeń skóry oraz warstw podskórnych, a w efekcie – przyspieszonej wymiany komórkowej na danym obszarze. 

Terapia przeprowadzana z wykorzystaniem lasera jest praktycznie bezbolesna. Pacjent może czuć ciepło lub mrowienie, jednak efekt ten jest niwelowany przez chłodny nawiew, któremu skóra jest poddawana w trakcie zabiegu. Dzięki temu nie ma konieczności zastosowania znieczulenia, a cała procedura jest wyjątkowo komfortowa i bezpieczna. Ze względu na niską inwazyjność, laseroterapia wiąże się z wyjątkowo krótkim okres rekonwalescencji. Zalecenia pozabiegowe obejmują przede wszystkim:

 • intensywne nawilżanie skóry,
 • stosowanie łagodzących środków myjących i pielęgnacyjnych,
 • stosowanie ochrony przeciwsłonecznej (kremów z filtrem UV SPF50),
 • stosowanie zaleconych przez lekarza preparatów depigmentacyjnych.

Rezultaty laseroterapii są niemal natychmiastowe. Możemy je zauważyć gołym okiem, ponieważ skóra pacjenta staje się wyraźnie ujędrniona i wygładzona, a cały wizerunek wydaje się wyraźnie odmłodzony. Oprócz efektu anty-aging, osiągamy również stan głębokiego odprężenia. Niedoskonałości skóry stają się mniej widoczne lub zostają całkowicie usunięte.

Zaleca się rezygnację z eksponowania skóry na słońce (lub lampy UV) na kilka tygodni przed zabiegiem. Należy także unikać wszelkich leków i preparatów, które wykazują światłoczułość. Przeciwwskazaniami do wykonania laseroterapii są m.in. świeża lub silna opalenizna, aktywna opryszczka oraz stan zapalny w miejscu zabiegowym.

Krótko po zastosowaniu lasera skóra pacjenta może być nieco podrażniona. Manifestuje się to delikatnym zaczerwienieniem, tkliwością, rzadziej drobnymi obrzękami czy wybroczynami. Większość objawów ustępuje samoistnie po upływie 1-3 dni po zabiegu. Aby zniwelować uczucie dyskomfortu, zaleca się stosowanie specjalnych kremów o właściwościach łagodzących. Niewskazane jest natomiast korzystanie z kosmetyków, które mogą naruszyć strukturę naskórka.

Laser Cutera Enlighten Pico Genesis – przełom w medycynie estetycznej!
Jednym z najskuteczniejszych urządzeń służących do usuwania niekorzystnych zmian skórnych jest laser Cutera Pico Genesis, dostępny w gabinetach Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy. Ten innowacyjny sprzęt medyczny działa w trybie nanosekundowym lub pikosekundowym, emitując wiązki laserowe aż o trzech różnych długościach: 532nm, 670nm i 1064nm. Cutera Enlighten może być wykorzystywany zarówno w trybie lasera klasycznego, jak i frakcyjnego, dzięki czemu spektrum jego zastosowań jest naprawdę szerokie. Zabiegi z wykorzystaniem tego urządzenia pozwalają na pozbycie się następujących problemów skórnych:

 • przebarwienia na twarzy,
 • blizny,
 • rozstępy,
 • zmarszczki,
 • wiotkość i inne objawy starzenia się skóry,
 • zaburzenia pigmentacji skóry,
 • melasma.

Jedna sesja laseroterapii zazwyczaj wystarczy, aby zlikwidować niewielkie lub płytkie zmiany skórne. W pozostałych przypadkach zaleca się kilkukrotne powtarzanie zabiegu co 2 do 3 tygodni (zgodnie z harmonogramem ustalonym przez lekarza). Podłoże problemów skórnych może być różne: hormonalne, genetyczne lub związane z nadmierną ekspozycją na słońce. W zależności od czynnika, który wywołuje nieestetyczne zmiany na ciele, czas trwania laseroterapii może obejmować od jednego do kilkunastu zabiegów.

Galeria zdjęć “przed” i “po” znajduje się na stronie https://bienkowscyclinic.pl.

Apteka internetowa i-Apteka.pl
Autor wpisu:i-Apteka.pl

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Październik 2020
pixel