Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

MSM - Magiczna Siarki Moc!

12.01.2016
Porady farmaceuty

W ostatnich latach na rynku pojawiło się wiele suplementów diety ? wśród nich ważne miejsce zajmują te z MSM. Zainteresowanie metylosulfonylometanem wynika z szerokiego spektrum działania tej substancji ? przeciwbólowego, przeciwzapalnego czy przeciwreumatycznego. Ten naturalny organiczny związek siarki jest przede wszystkim skuteczny i bezpieczny.

Czy ktoś wie, czym jest MSM?

Pod tym skrótem kryje się organiczny związek siarki ? metylosulfonylometan, który znany jest także jako dimetylosulfon lub metylosiarczan metanu. MSM w warunkach naturalnych występuje w nieprzetworzonym jedzeniu. Substancja ta przybiera postać białego bezzapachowego i neutralnego w smaku proszku. Badania amerykańskich badaczy ? Stanleya Jacoba i Roberta Herschlera ? z Portland University w Oregonie potwierdziły korzystne właściwości MSM, który dodatkowo jest uważany za jedną (obok wody) z najmniej toksycznych substancji chemicznych. MSM występuje we wszystkich komórkach organizmu, jednak wraz z wiekiem jego poziom się obniża, co może przyczyniać się do rozwoju różnych chorób.

Reakcje nie tylko chemiczne, czyli o działaniu MSM w organizmie

Siarka pochodząca z organicznego związku chemicznego MSM działa wielokierunkowo. Przede wszystkim uczestniczy w syntezie aminokwasów siarkowych, które następnie stanowią elementy budulcowe białek i enzymów, takich jak: glutation, biotyna, koenzym A, keratyna czy heparyna, czyli składników ważnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. MSM wykazuje właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwreumatyczne, przeciwtrądzikowe oraz wspomagające regenerację tkanek. Organiczna siarka to także substancja spowalniająca degradację kolagenu. MSM poprawia również elastyczność naczyń krwionośnych i przepuszczalność błon komórkowych oraz wzmacnia układ immunologiczny, między innymi przez pobudzanie produkcji przeciwciał. Korzystne działanie MSM potęgują silne przeciwutleniacze ? witamina C i E oraz flawonoidy.

MSM lekiem na (prawie) całe zło?

Ze względu na szerokie spektrum działania MSM może być stosowany jako suplement diety wspomagający terapię wielu chorób i zaburzeń. MSM zażywa się pomocniczo w schorzeniach o podłożu zapalnym, takich jak: alergie, astma, zapalenia stawów, trądzik czy zapalenia układu moczowo-płciowego. Działanie przeciwbólowe organicznej siarki sprawdzi się w łagodzeniu dyskomfortu, który towarzyszy artretyzmowi, bólom stawów i mięśni oraz pleców i głowy. MSM doskonale wpływa także na urodę ? metylosulfonylometan  pośrednio uczestniczy w produkcji keratyny, dzięki czemu paznokcie i włosy są piękne, mocne i zdrowe oraz ogranicza łojotok skóry głowy i twarzy. MSM działa jako nośnik substancji odżywczych, poprawiając w ten sposób kondycję komórek ciała. Reguluje również pracę gruczołów potowych. Właściwości regenerujące pomagają zmniejszyć widoczność blizn, a zdolność do wzmacniania włókien kolagenowych powoduje, że skóra wolniej się starzeje. Spowolniony rozpad kolagenu pomaga zmniejszyć wielkość obrzęków stawów oraz poprawić ich ruchomość. Oddziaływanie na poziomie błon komórkowych i ścian komórkowych pomaga regulować zaburzenia układu pokarmowego, wydalniczego oraz krążenia.

Co zjeść? - czyli dwa słowa o źródłach MSM

MSM można znaleźć w wielu produktach spożywczych, jednak tylko w pełni naturalnych. Źródłem tej substancji są zarówno świeże owoce i warzywa, jak i mięso (np. czosnek, soczewica, owoce morza i nabiał). Niestety obróbka termiczna i zmiany ciśnienia powodują utratę korzystnych właściwości MSM. W aptekach internetowych dostępne są liczne produkty, które pomogą uzupełnić zmniejszający się z wiekiem poziom MSM w organizmie. Firma Swanson oferuje MSM w postaci kapsułek lub proszku, które wspaniale sprawdzają się w terapii wspomagającej leczenie zapalenia i zwyrodnienia stawów. Na rynku dostępne są także złożone suplementy diety, np. Swanson Glukozamina, Chondroityna & MSM czy Solgar Glukozamina kwas hialuronowy chondroityna MSM wykorzystywane jako preparaty o działaniu przeciwzapalnym i przeciwreumatycznym. Obok takich suplementów w aptekach internetowych można znaleźć żele, np. Żel Żywokostowy z jałowcem i MSM, które przyczyniają się do łagodzenia objawów trądziku i zmian skórnych.

W dzisiejszych czasach wiele chorób jest związanych z przemianami cywilizacyjnymi, które powodują także zmiany w diecie, dlatego warto pomóc organizmowi odbudować podstawowy zestaw składników budulcowych naszego ciała. W tej roli świetnie sprawdzi się MSM, czyli uniwersalna substancja, która może być zażywana doustnie w postaci tabletek lub proszku, jak również stosowana miejscowo jako składnik maści i żeli. Bogata oferta aptek internetowych umożliwia wybranie najlepszego produktu dla każdego.

Autor: Ewa Krulicka i-Apteka.pl

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2016
Rekomendowane produkty
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel