Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Naturalne sposoby wspomagania potencji. Co włączyć do diety, by cieszyć się lepszym życiem seksualnym?

30.01.2020
Naturalne sposoby wspomagania potencji. Co włączyć do diety, by cieszyć się lepszym życiem seksualnym?Na męską sprawność seksualną wpływa wiele czynników. Niektóre z nich, jak np. stres, zmęczenie mogą wynikać bezpośrednio z prowadzonego trybu życia, inne mogą mieć podłoże psychiczne, a jeszcze inne wynikać ze stanu zdrowia lub kondycji organizmu. Nie bez znaczenia jest także wiek mężczyzny, a ten im wyższy, tym ryzyko problemów z potencją szybciej rośnie. Mimo że walka z nimi jest zazwyczaj trudna i złożona, to można zatroszczyć się o swoją sprawność, stosując w diecie odpowiednie składniki. Dowiedz się, co warto włączyć do swojego jadłospisu, aby cieszyć się udanym życiem seksualnym.

Magia? Nie – naturalne właściwości ziół

W czasach zamorskich ekspedycji w poszukiwaniu nowych ziem i skarbów, odkrywcy docierali w najróżniejsze zakątki świata, gdzie spotykali się z różnymi kulturami. Mieli przez to kontakt z lokalnymi zwyczajami, wierzeniami i kuchnią. W ten sposób odkryto wiele powszechnie stosowanych dziś przypraw — cynamon, goździki, pieprz, kurkumę lub anyż. Miejscowi używali ich jednak nie tylko w celach spożywczych, ale także leczniczych, wykorzystując naturalne właściwości zawartych w nich substancji.

Już wtedy traktowano kłopoty z potencją jako problem medyczny i szukano skutecznych sposobów ich leczenia i zapobiegania. Przyjrzyjmy się kilku roślinom, których wpływ na potencję został naukowo potwierdzony i teraz można je spotkać zarówno w formie przypraw, jak i suplementów diety.

  • Żeń-szeń — powszechnie wykorzystywany w medycynie chińskiej, wzmaga popęd seksualny. Zawarte w korzeniu substancje redukują poziom hormonu stresu, który jest jednym z czynników negatywnie wpływających na sprawność seksualną. Żeń-szeń podwyższa ciśnienie krwi, dlatego mężczyźni mający problemy z nadciśnieniem powinni bardzo uważać lub nawet wcale po niego nie sięgać.
  • Korzeń maca — suplement diety jako afrodyzjak polecany jest w celu utrzymania naturalnej aktywności seksualnej i energii zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Korzystnie wpływa na wydajność energetyczną organizmu. 
  • Miłorząb japoński — dzięki zawartym w nim flawonoidom ma pozytywny wpływ na poprawę sprawności seksualnej u mężczyzn. Oddziałuje na układ krążenia i wspomaga napływ krwi do ciał jamistych, co przekłada się na erekcję. 
  • Lukrecja — to kolejne z ziół, którego wpływ na potencję został naukowo zweryfikowany. Zawiera wysokie ilości cennych mikroelementów, a także witamin z grupy B i E. Ponadto jest cennym źródłem biotyny i lecytyny, które korzystnie wpływają na przemianę materii i ogólny stan organizmu.

Jak włączyć je do codziennej diety?

Wyszukiwanie przepisów, w których wykorzystane zostały zioła wspierające potencję, na pewno byłoby czasochłonne. Nie bardziej niż późniejsze poszukiwanie ziół i dodawanie ich do posiłków. Warto jednak się za nimi rozejrzeć i wkomponować w swój jadłospis. Jeśli w formie suszonej lub świeżej będą trudne do dostania, można sięgnąć po suplementy zawierające korzeń maca lub żeń-szenia. Organizm z pewnością doceni zawarte w nich naturalne substancje, które pomogą w osiągnięciu wyższej sprawności seksualnej.

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixel