Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Nietrzymanie moczu u mężczyzn - jak utrzymać kontrolę?

01.10.2019
Dolegliwości i choroby
Nietrzymanie moczu u mężczyzn - jak utrzymać kontrolę?

Nietrzymanie moczu to nie tylko kobiecy problem i choć faktem jest, że inkontynencja w większym procencie dotyka płci pięknej, nie oznacza, że nie przytrafia się też panom... Wręcz przeciwnie coraz więcej doniesień wskazuje na to, że nietrzymanie moczu u mężczyzn nie jest już marginalnym problemem, a często spotykaną dolegliwością, z którą mimo pewnego dyskomfortu da się żyć!

Nietrzymanie moczu u mężczyzn – problem, który może dotyczyć także Ciebie!

Ze względu na różnice w fizjonomii, przyczyny nietrzymania moczu u kobiet mogą być zupełnie inne niż u mężczyzn – co jest oczywiste i zrozumiałe, ale są także punkty zbieżne – chociażby fakt, że problem ma swoje podłoże w osłabieniu mięśni dna miednicy. Są to mięśnie, a właściwie cały zespół mięśni w miednicy, umiejscowionych między kością łonową a kręgosłupem. To właśnie zaburzenie ich sprawności doprowadza do problemów z nietrzymaniem moczu u obu płci. Nietrzymanie moczu u mężczyzn najczęściej ma związek z chorobami prostaty (powiększenie gruczołu prostaty, pojawienie się inkontynencji po operacji prostaty), lecz nie na tym koniec, ponieważ przyjmowanie niektórych leków, nadwaga, cukrzyca, choroby układu nerwowego i kręgosłupa czy z pozoru drobne infekcje układu moczowego, także mogą przyczynić się do powstania krępujących dolegliwości. Wśród rodzajów nietrzymania moczu u mężczyzn typuje się:

  • Naglące nietrzymanie moczu tzw. nadreaktywny pęcherz moczowy
  • Wysiłkowe nietrzymanie moczu
  • Kropelkowe nietrzymanie moczu
  • Nietrzymanie moczu z przepełnienia

Ćwiczenia na nietrzymanie moczu - droga do sukcesu!

Niezależnie od tego co jest przyczyną nietrzymania moczu, jeśli problem nie jest jednorazowym epizodem i zaczynasz tracić kontrolę nad popuszczaniem, to konieczna jest wizyta u specjalisty, który oprócz zaleceń farmakologicznych i szczegółowych badań zleci także wykonywanie prostych i nieinwazyjnych ćwiczeń. To właśnie regularny i z rygorem wykonywany trening u większości pacjentów dotkniętych nietrzymaniem moczu, przynosi rewelacyjne efekty! Ćwiczenia mięśni dna miednicy i pęcherza, mogą pomóc przywrócić kontrolę i ograniczyć inkontynencję – wszelkie wskazówki, co do techniki wykonywania tych domowych zabiegów daje specjalista. Należy pamiętać o tym, że nietrzymanie moczu u mężczyzn nie jest jedną z tych dolegliwości, którą można wyleczyć natychmiast, a bywa, że dolegliwości mogą towarzyszyć pacjentowi przez lata, a nawet do końca życia... Dlatego tak ważnym jest wytrwałości – przede wszystkim psychiczna, zaakceptowanie dolegliwości, zrozumienie jej i odnalezienie najlepszej metody ochrony.

Ochrona higieniczna dla mężczyzn

Wkładki higieniczne, a w cięższych przypadkach także bielizna chłonna, pieluchy dla dorosłych i pieluchomajtki są ogromnym wsparciem, gdy problemem jest nietrzymanie moczu u mężczyzn. W produkcji tego typu artykułów, specjalizuje się między innymi marka TENA, dobrze rozpoznawalna i często wybierana przez osoby z inkontynencją ze względu na jakość materiałów i wysoką skuteczność ochrony.

Wkładki higieniczne dla mężczyzn TENA Men to wybór pomiędzy 4 stopniami ochrony i świetne rozwiązanie przy kropelkowym, lekkim oraz średnim stopniu nietrzymania moczu (Tena Men Extra light, Tena Men Light, Tena Men Medium, Tena Men Super). Wkładki te są bardzo dyskretne, przyjazne dla ciała i wyposażone w systemem Odour Control (system ten kontroluje nieprzyjemny zapach). Dla większej ochrony i w przypadku nasilenia dolegliwości, nietrzymanie moczu u mężczyzn można „poskromić” przy zastosowaniu bielizny chłonnej TENA Men Pants.

Bielizna ta wyglądem przypomina tradycyjną bieliznę męską z tą różnicą, że wyposażona jest w specjalny wkład chłonny dopasowany do męskiej budowy ciała. Granatowy, męski kolor, miękki, oddychający materiał, z którego wykonane są produkty chłonne Tena Men, to także argumenty przeważające za wypróbowaniem tego rodzaju ochrony. Bielizna chłonna TENA Men Pants dostępna jest w dwóch rozmiarach (pasuje do obwodu bioder: 75-105 cm) Tena Men Pants Medium oraz Tena Men Pants Large.

Przy nasilonej inkontynencji wskazane są Majtki chłonne TENA Pants – dla osób chodzących oraz Pieluchomajtki dzienne i nocne TENA Slip – polecane osobom leżącym. Wybór jest duży, a jeśli pacjent sam nie jest w stanie dobrać dla siebie odpowiedniego produktu to zarówno personel lekarski, jak i pracownicy aptek i sklepów medycznych dysponują odpowiednią wiedzą i doradztwem w tym zakresie.

Autor: tech.farm. Anna Bawer, i-Apteka.pl

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Październik 2019
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel