Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Pieluchomajtki dla kobiet w ciąży

18.02.2022
Pieluchomajtki dla kobiet w ciążyWiele przyszłych mam boryka się z problemem nietrzymania moczu. Pierwsze objawy mogą pojawić się już w pierwszym trymestrze, potęgując się pod koniec ciąży. Dla niektórych to wciąż temat tabu — niepotrzebnie! To zupełnie naturalne! Warto wiedzieć, jak radzić sobie z tą dolegliwością i jakie produkty pomogą w utrzymaniu codziennego komfortu oraz dobrego samopoczucia podczas oczekiwania na dziecko. Jedną z dostępnych opcji są pieluchomajtki.

Wkładki, pieluchomajtki czy majtki chłonne — co wybrać?

Na rynku istnieje dużo specjalistycznych produktów przeznaczonych dla osób z problemami urologicznymi.  Część z nich adresowana jest specjalnie dla kobiet. Skąd wiedzieć, na które zwrócić uwagę? Jeśli chodzi o lekkie nietrzymanie moczu, wybór jest olbrzymi. Wiele pań stawia na bardzo cienkie i dyskretne wkładki urologiczne, które przykleja się do bielizny jak podpaskę. To dobry, choć doraźny sposób na radzenie sobie z niekomfortowym przemakaniem bielizny.

Problem pojawia się w momencie, gdy wyciek moczu jest większy, a wkładki nie wystarczają do swobodnego funkcjonowania bez obawy o przykre incydenty. W tym przypadku z pomocą mogą przyjść majtki chłonne bądź pieluchomajtki. Pierwszy rodzaj wygląda jak zwykła bielizna. Chłonny materiał znajduje się przede wszystkim w najbardziej potrzebnych miejscach. Co ciekawe, majtki chłonne można dostać w wielu kolorach i wzorach. Po bokach mają szwy, które rozdziera się przy zdejmowaniu.

Druga opcja będzie najlepsza, jeśli u osoby w ciąży występują poważniejsze komplikacje lub jest zmuszona do dłuższego przebywania w pozycji leżącej. Wygoda pieluchomajtek tkwi przede wszystkim w rzepach umożliwiających bezproblemowe wkładanie, ściąganie oraz dopasowywanie produktu do skóry. Pieluchomajtki są dostępne w wielu rozmiarach, dzięki czemu każda ciężarna może wybrać model pasujący do zmieniającego się szybko ciała.

Pieluchomajtki — zalety

Chociaż produkty tego typu mają w nazwie „pieluchę”, w rzeczywistości są niezwykle cienkie, lekkie i wygodne. Podczas noszenia pieluchomajtek nie trzeba się obawiać, że będą widoczne pod ubraniem. Głównym powodem, dla którego warto je wybrać, jest jednak bardzo duży współczynnik chłonności, przy równoczesnym zapewnieniu długotrwałego uczucia suchości i miękkości. Na większość modeli znajduje się również wskaźnik wilgoci, pozwalający kontrolować, kiedy należy je wymienić. To zapewnia nie tylko komfort fizyczny, ale przede wszystkim psychiczny.

Kolejną niewątpliwą zaletą jest ich przewiewność i delikatność dla skóry. Obecnie produkowane pieluchomajtki są bezpieczne dla wrażliwych okolic intymnych. Wykonywane są z materiałów, które pozwalają skórze oddychać. Ponadto w większości modeli znajdują się neutralizatory nieprzyjemnego zapachu, co zwiększa uczucie komfortu w razie niekontrolowanej wpadki. Majtki można łatwo ściągnąć i wymienić przy okazji korzystania z toalety.

Przyczyny nietrzymania moczu w ciąży

Nietrzymanie moczu w ciąży może być spowodowane różnymi czynnikami. Wraz z kolejnymi tygodniami pojawiają się dodatkowe kilogramy, a dziecko zaczyna coraz bardziej naciskać na pęcherz. Problemy mogą wynikać również z uwalniania się hormonów odpowiedzialnych za zmiękczanie i wygładzanie mięśni dna miednicy przed porodem. Aby zminimalizować ryzyko infekcji czy zapalenia pęcherza, należy dbać o higienę intymną — w przypadku korzystania z artykułów higienicznych zmieniać je, zanim zaczną być mokre.

Chociaż niekontrolowane oddawanie moczu kojarzy się z poczuciem wstydu i zmieszania, to przypadłość, którą można leczyć oraz posiłkować się doraźną pomocą w postaci wkładek lub pieluchomajtek. Najważniejsze jest zdanie sobie sprawy z tego, że nietrzymanie moczu w ciąży to powszechny problem, dotykający niemal połowy ciężarnych.  Warto również pamiętać, że ta nieprzyjemna dolegliwość często mija niedługo po porodzie. W razie wystąpienia infekcji lub przedłużania się problemu należy zawsze konsultować się z lekarzem.

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Luty 2022

Polecane produkty

pixel