Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Pieprzem w zbędne kilogramy!

18.01.2016
Leczenie naturalne

Sól i pieprz to dwie najpopularniejsze przyprawy świata, znane i stosowane w jego najdalszych zakątkach. O ile sól nie ma najlepszej prasy, tak czarny pieprz przeżywa aktualnie swój renesans. Ostatnie badania naukowe wykazały, że pieprz, a właściwie zawarta w nim piperyna korzystnie wpływa na redukcję nadprogramowych kilogramów. Może ona okazać się pomocna przy chorobach wynikających z nadwagi i otyłości. Nie można także nie wspomnieć o jej zdolności do poprawy koncentracji oraz wzmacniania układu odpornościowego.

Czym właściwie jest piperyna?

Piperyna (Piperinum) to alkaloid, organiczny związek chemiczny o charakterze zasadowym, który w dużych ilościach występuje w zewnętrznej warstwie owoców pieprzu. To ona jest nośnikiem jego charakterystycznego, ostrego smaku. Do niedawna jedyną cechą przypisywaną pieprzowi, oprócz oczywistych walorów smakowych, była jego zdolność do przyspieszania i usprawniania procesów trawiennych. Jak się okazuje, to jedynie wierzchołek góry cudownych właściwości pieprzu i piperyny.

Ziarnko pieprzu = talia osy

Wprawdzie niektóre zalety czarnego pieprzu i piperyny znane są już od wieków, stosowane były w medycynie chińskiej i hinduskiej. Ale dopiero niedawno do publicznej wiadomości zostały podane wyniki wieloletnich badań, które jednoznacznie potwierdziły skuteczność piperyny w procesie odchudzania. Jak właściwie działa piperyna, skoro przypisuje się jej tak spektakularne efekty? Po pierwsze, posiada ona naturalną zdolność do redukcji tkanki lipidowej. Jej cechą wyróżniającą jest możliwość hamowania tworzenia się nowych komórek tłuszczowych, ponieważ ogranicza tworzenie struktur komórkowych już na poziomie genów. Po drugie, piperyna stymuluje pracę receptorów histaminowych H2, które znajdują się w błonie śluzowej żołądka. Przyspieszanie procesów metabolicznych przejawia się pobudzaniem wydzielania kwasu żołądkowego. Po trzecie, piperyna to istny pogromca tkanki tłuszczowej ? przyczynia się do wzmocnienia termogenezy oraz przemian tkanki lipidowej w wyniku jej utleniania. Rezultatem tego działania jest smukła sylwetka. Dodatkowym atutem piperyny jest jej zdolność do modelowania tkanki mięśniowej, co skutkuje delikatnym zarysem mięśni i ładną rzeźbą.

Co się odwlecze?

Wyjątkowość piperyny objawia się także jej czasem działania ? spala ona tkankę tłuszczową bardzo skutecznie i trwale, ale powoli. Przewagą piperyny jest jej efektywność, w porównaniu z "cudownymi preparatami typu 10kg w 2 tygodnie". Badania wyraźnie wskazują, że z pomocą piperyny można zrzucić ok. 5kg w ciągu miesiąca, czyli optymalną liczbę kilogramów, która nie jest obciążona ryzykiem efektu jo-jo. Te same badania potwierdzają bezpieczeństwo jej stosowania, czyli brak skutków ubocznych.

Dla wielbicieli siłowni i amatorów kanapy

Piperyna działa! To już wiemy, ale czy każdy może stosować suplementację piperyną? Nie ma większych ograniczeń i przeciwwskazań. Co ważne, piperyna samoistnie zwiększa wydolność fizyczną organizmu, a to oznacza, że u osób unikających wysiłku fizycznego również można oczekiwać satysfakcjonujących efektów. Sportowcy i osoby aktywne fizycznie oczywiście osiągną lepsze rezultaty. Z tą różnicą, że u leniuchów piperyna pomoże spalać tkankę tłuszczową bez wysiłku, a u atletów dodatkowo przyspieszy powstanie pięknie wyrzeźbionych mięśni.

Więcej pieprzu w pieprzu ? dlaczego warto wybrać suplement diety z piperyną?

Rynek suplementów diety rozrasta się z roku na rok. Wraz z silnym rozwojem cywilizacyjnym, ludzie coraz częściej zwracają się ku naturalnym składnikom. Ekstrakt z czarnego pieprzu wchodzi w skład większości produktów wspomagających proces odchudzania (np. Solgar Kompleks Termogeniczny) oraz sporej części preparatów multiwitaminowo-mineralnych (np. Vitaral Active z żeń-szeniem, Olimp Vita-min Plus dla kobiet). W tego typu produktach piperyna pełni dodatkową rolę ? wzmacniającą przyswajanie i wykorzystanie pozostałych składników. Znacznie zwiększa wchłanianie takich substancji jak: selen, witaminy z grupy B, beta karoten czy też koenzym Q10. Godnym uwagi produktem jest także suplement diety Kurkuma piperyna, który łączy działanie tych dwóch niezwykłych składników. W aptekach internetowych znajdziemy także preparaty jednoskładnikowe, które zawierają ekstrakt z czarnego pieprzu standaryzowany na 95% zawartość piperyny (Aliness Piperyna).

Jeśli Twoje noworoczne postanowienie brzmi - "chcę schudnąć!", to najwyższy czas, aby przejść do działania. Pamiętaj, że chcąc schudnąć bez efektu jo-jo, musisz rozważnie podejść do problemu. Gubienie kilogramów z pomocą naturalnych substancji, takich jak piperyna daje znacznie lepsze rezultaty. Musisz się jednak uzbroić w cierpliwość, ponieważ świadome odchudzanie o trwałych efektach zawsze wiąże się z czasem. Ale warto! Efektem nie jest tylko szczuplejsza sylwetka, ale i zdrowszy organizm.

Autor: Ewa Krulicka, i-Apteka.pl

 

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2016
Rekomendowane produkty
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel