Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Shot na zdrowie!

21.01.2019
Porady farmaceuty

Branża suplementów diety nie znosi zastoju, dlatego też firmy farmaceutyczne stale udoskonalają i uatrakcyjniają swoje produkty. Ostatnią innowacją, która została wprowadzona na rynek, były shoty z witaminami, minerałami i wyciągami roślinnymi. Mała, zwykle kilkudziesięciomililitrowa ampułka ze skoncentrowaną dawką substancji aktywnych szybko znalazła uznanie wśród zwolenników suplementacji multiwitaminowej. Czy rzeczywiście jednak jest sens przyjmować suplementy w takiej formie?
 

Suplement w wersji sho(r)t – zalety! 


Jako najważniejszy atut ampułek suplementacyjnych wymienia się szybkość absorpcji zawartych w nim substancji aktywnych. Badania wskazują, że pod tym względem preparaty w płynnej formie zdecydowanie przewyższają tradycyjne tabletki! Jednak nie oznacza to, że od razu po wypiciu takiej ampułki poczujemy jej działanie. Niezależnie od postaci preparatu na efekt trzeba nieco poczekać! Zaletą tego typu produktów jest z pewnością także wysoka jakość składników oraz to, że formuła najczęściej nie zawiera zbędnych składników dodatkowych, do których należą substancje przeciwzbrylające i wypełniające obecne niemal w każdej kapsułce i tabletce! 

Rodzaje shotów prozdrowotnych 


Analizując dostępną w aptekach ofertę suplementów diety w postaci shotów, łatwo zauważyć, że są to preparaty skierowane do osób, które potrzebują uzupełnić swoją dietę w określone składniki. Prym wiodą suplementy ze składnikami wspierającymi pracę układu nerwowego w stanach zmęczenia i wyczerpania, a także pobudzające i poprawiające sprawność umysłową i fizyczną. Substancją, która idealnie sprawdza się w takiej płynnej formie, jest magnez, zazwyczaj w towarzystwie witaminy B6 (np. Olimp Chela-Mag B6 Forte Shot, Olimp Chela-Mag B6 Skurcz Shot). Shot zalecany jest szczególnie w przypadku odczuwania objawów niedoboru magnezu takich jak np. drżenie rąk lub skurcze mięśni. Mała ampułka będzie pomocna również w stanach spadku energii i witalności, w okresach wytężonej pracy umysłowej i fizycznej. W skład takiej energetycznej formuły wchodzą między innymi kofeina, żeń-szeń czy Ashwagandha, które doprawione są kompleksem witamin z grupy B (np. Olimp Perceptin Forte Shot, Allnutrition Red Shock Shot). Ampułki polecane są także osobom mającym trudności z zasypianiem jako alternatywa dla tradycyjnych suplementów diety, zawierają one zalecaną porcję melatoniny (1mg), która zastosowana krótko przed snem skraca czas niezbędny do zaśnięcia (np. Olimp Forsen Forte Shot). Szybki w użyciu shot może również dostarczyć substancji, których organizm domaga się po suto zakrapianej nocy. Dla szybkiego odzyskania formy potrzeba wówczas koktajlu elektrolitowo-glukozowego (np. Olimp ReduKAC Shot). W wersji ampułkowej do szybkiego spożycia dobrze sprawdza się również witamina C (np. Olimp Gold-Vit C2000 Shot)! 

Dla kogo shoty z witaminami? 

Tabletki są nudne, kapsułki czasem są trudne do połknięcia, proszek jest kłopotliwy, ale ampułki z płynem to idealna postać suplementu diety. Można ją stosować w każdej chwili i w każdym miejscu, no i nie wymaga popijania! Suplementy diety w formie shotów są rekomendowane zwłaszcza dla osób aktywnych, będących w ciągłym ruchu. Jednak, co warto przypomnieć, suplementy diety w ampułkach, mimo że mają atrakcyjną formę i skoncentrowaną dawkę substancji aktywnych, nadal pozostają wyłącznie uzupełnieniem diety, pod żadnym pozorem nie można stosować ich jako substytut witamin i minerałów pozyskiwanych z jedzenia, a zwłaszcza z owoców i warzyw! 

Czy warto zatem stosować suplementy diety w ampułkach? Odpowiedź brzmi: tak. Jeśli organizm daje sygnały, że potrzebuje zwiększonej podaży np. witaminy C lub magnezu, warto rozważyć przyjęcie ich w postaci shota. Ze względu na swój mały rozmiar ampułki są zawsze pod ręką, więc można taką porcję witamin lub minerałów dostarczyć bez zbędnej zwłoki!

Autor: Ewa Krulicka, i-Apteka.pl

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2019
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel