Test na koronowirusa (Covid-19) do domowego użytku

26.07.2020
Porady farmaceuty
Test na koronowirusa (Covid-19) do domowego użytku

Specjaliści zgadzają się jednogłośnie, że w zapobieganiu rozwoju Covid-19 niezwykle istotne jest przestrzeganie odpowiednich zasad (maseczka antywirusowa w miejscach publicznych, dezynfekcja rąk), ale przede wszystkim diagnostyka, czyli powszechnie dostępne testy na koronawirusa. Obecnie do diagnostyki wykorzystywane są rekomendowane przez Światową Organizację Zdrowia testy genetyczne oraz pomocnicze testy immunologiczne, jednakże istnieje również możliwość przeprowadzenia badania bez wychodzenia z domu. Domowy test na koronawirus (Covid-19) można zakupić w aptece – jak działa, jak go przeprowadzić?

Domowy Test na koronowirusa (Covid-19) – kilka słów o producencie

Test na Koronawirusa - COVID-19 – SARS-CoV-2, który można nabyć w wybranych aptekach lub w specjalistycznych sklepach z testami diagnostycznymi, przeznaczony jest do testu przesiewowego. Producentem przedstawionego testu jest firma Artron Laboratories Inc, która została założona w 2002 roku przez zespół utalentowanych naukowców. Firma posiada bogatą gamę produktów oraz niezbędne gwarancje jakości i licencje na wszelkiego rodzaju urządzenia medyczne, które wymagane są do światowej dystrybucji zestawów do szybkich testów, w tym do sprzedaży testu na koronawirusa (Covid-19). Artron to firma, która posiada certyfikat ISO 13485,
a jej produkty zatwierdzone są przez FDA, Health Canada i CE. Połączenie wysoko rozwiniętej technologi produkcyjnej wraz z doświadczonym zespołem badawczym jest gwarancją, iż testy są możliwie najwyższej jakości.

Jak działa domowy test na koronawirusa (Covid-19)?

Kasetowy domowy Test na Koronawirus - COVID-19 – SARS-CoV-2 przeznaczony jest do wykrywania przeciwciał IgM oraz IgG w próbce ludzkiej surowicy, krwi pełnej lub osocza.  Dokładność testu u osób, u których wykryto przeciwciała wynosi dla IgM ok. 92,8% oraz dla IgG 96,5%. Do zalet produktu można zaliczyć brak reakcji krzyżowych z antygenami przeciwko: wirusowi RSV, wirusowi grypy typu A bądź B, wirusowi M. pneumoniae, wirusowi parainfluenzy (PIV), wirusowi Adeno, wirusowi Chlamydia pneumoniae. Test może okazać się pomocny w diagnozowaniu przebiegu koronawirusa – szczególnie w bezobjawowym przebiegu. Odpowiednio przeprowadzony test na koronawirusa (Covid-19) pozwala na potwierdzenie zakażania w przeciągu niespełna 15 minut, dzięki czemu możliwe jest wprowadzenie odpowiednich procedur. Należy mieć na uwadze, iż wynik negatywny nie wyklucza w 100% zakażenia koronawirusem – odczytany wynik testu nie powinien być traktowany jako podstawa do leczenia.

Jak przeprowadzić test na koronawirusa (Covid-19)?

Dostępny w aptece kasetowy test na koronawirusa (Covid-19) zawiera w zestawie: 1 test, 1 gazik do zmywania, 1 pipetę pasteura oraz 1 butelkę z płynem koagulantem. Przed przeprowadzeniem testu należy zdezynfekować palec używając dołączonego do zestawu gazika. Następnie przy pomocy lancety należy pobrać próbkę krwi, osocza lub surowicy. Próbkę pobranego materiału należy nanieść w odpowiednim miejscu na kasetce oraz dodać dwie krople dołączonego do zestawu odczynnika buforu. Uzyskany wynik należny odczytać po 15-20 minuta – po upływie 20 minut test będzie nieważny. W celu interpretacji uzyskanego wyniku należy zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania.

Autor: Patrycja Trendel, i-Apteka.pl

Apteka internetowa i-Apteka.pl
Autor wpisu:i-Apteka.pl

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2020
pixel