Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Twoja walka z nadwagą trwa już od kliku lat? Sprawdź czy nie jesteś chory na otyłość

20.12.2019
Twoja walka z nadwagą trwa już od kliku lat? Sprawdź czy nie jesteś chory na otyłośćNadwaga oraz otyłość to stany zdrowia organizmu, w których dochodzi do nadmiernej kumulacji tkanki tłuszczowej. Nadwaga bardzo często jest nazywana wstępem do otyłości. Przy braku działań mających na celu redukcję masy ciała, takich jak zmiana diety oraz włączenie do codziennego życia aktywności fizycznej, nadwaga może przerodzić się w otyłość.

Walka z nadwagą nie jest prosta. Wymaga czasu, cierpliwości i ogromnego samozaparcia. Nadwaga może prowadzić do otyłości. Nieleczona otyłość może spowodować wiele poważnych dolegliwości takich jak nadciśnienie tętnicze, problemy z sercem.
 
Jak wygląda leczenie nadwagi?
Nadwaga stanowi bardzo duży problem społeczny. Coraz więcej osób na całym świecie boryka się z nadprogramowymi kilogramami, a co za tym idzie z dolegliwościami towarzyszącymi np. bólami stawów. Walka z nadwagą polega w głównej mierze na ograniczeniu spożywanych kalorii, tak aby bilans energetyczny był ujemny. Wpływ na to ma także włączenie aktywności fizycznej do codziennego życia. W leczeniu nadwagi i zmianie trybu życia może pomóc wizyta u dietetyka, który ułoży zdrową i zbilansowaną dietę. Dzięki temu w bezpieczny sposób będziesz mógł pozbyć się niechcianych kilogramów.
 
Walka z otyłością 
Otyłość to poważna choroba, która utrudnia codzienne funkcjonowanie i doprowadza do innych niebezpiecznych dla zdrowia i życia człowieka schorzeń. Na powstawanie otyłości wpływ ma wiele czynników: genetyczne, środowiskowe oraz psychologiczne. Proces leczenia otyłości jest czasochłonny i wymaga zaangażowania zarówno ze strony Pacjenta, jak i lekarzy. Najprostszym sposobem na sprawdzenie, czy cierpisz na otyłość, jest policzenie wskaźnika BMI wg wzoru M/W2 gdzie M – masa ciała w kilogramach a W – wzrost w metrach podniesiony do kwadratu. W przypadku zdiagnozowanej przez lekarza bariatrę choroby, stosuje się operacyjne metody leczenia otyłości. Oblicz swój wskaźnik masy ciała -> Kalkulator BMI.
 
Metody leczenia otyłości w Medicus Clinic
Zabiegi bariatryczne pomagają nie tylko zredukować masę ciała Pacjenta, ale również powodują ustąpienie lub zmniejszenie dolegliwości towarzyszących, takich jak nadciśnienie czy cukrzyca. Chirurgiczne metody leczenia otyłości zmniejszają także występowanie niektórych złośliwych nowotworów, a także wydłużają i znacząco podnoszą komfort życia Pacjentów. Operacje bariatryczne są aktualnie jedyną skuteczną bronią w walce z otyłością. W Medicus Clinic stosowane są 3 operacyjne metody leczenia otyłości. 


Źródło: StopOtylosci.pl

Leczenie otyłości – rękawowa resekcja żołądka
Ten zabieg potocznie nazywany jest zmniejszaniem żołądka i polega na wycięciu części tego narządu (dno, trzon i fragment przedodźwiernikowy żołądka), a następnie ukształtowaniu przez chirurga - bariatrę specjalnej tuby, dzięki której pożywienie z przełyku trafi prosto do dwunastnicy. Rękawowa resekcja żołądka sprawia, że Pacjent nie jest w stanie przyjąć więcej niż około 200 ml pokarmu w trakcie jednego posiłku, co umożliwia mu szybką redukcję wagi.

Leczenie otyłości – gastric by-pass
Gastric by-pass, czyli wyłączenie żołądkowo jelitowe jest bardzo skuteczną metodą walki z otyłością. Dzięki niej Pacjenci są w stanie zrzucić nawet 85% nadprogramowej masy ciała. W trakcie operacji lekarz odcina część żołądka, tworząc jednocześnie niewielki (ok. 50 ml) zbiornik na pożywienie, a następnie doszywa do niego jelito cienkie.

W Medicus Clinic wykonywane są dwa rodzaje wyłączeń żołądkowo- jelitowych:
• gastric by-pass na pętli omega, inaczej mini gastric by-pass – by-pass jednozespoleniowy,
• roux-en-Y gastric by-pass – bypass dwuzespoleniowy.

Leczenie otyłości – opaska żołądkowa
Opaska żołądkowa jest jedyną odwracalną metodą bariatryczną. Zabieg wykonywany jest laparoskopowo i polega na umieszczeniu specjalnej opaski w bliższej części żołądka, co znacząco ogranicza możliwość przyjmowania pokarmów. Nieleczona nadwaga może prowadzić do otyłości i wielu powiązanych z nią schorzeń. Podstawą do zachowania odpowiedniej masy ciała jest zbilansowana dieta oraz regularna aktywność fizyczna. Jeśli jednak mimo zdrowego trybu życia waga stale rośnie, warto udać się na konsultację do specjalisty bariatry. 
 
Chcesz się dowiedzieć więcej o zabiegu? Wejdź na stronę StopOtylosci.pl lub odwiedź naszą klinikę zlokalizowaną pod adresem: pl. Strzelecki 24, 50-224 Wrocław.  
 
Źródło: Medicus Clinic - Klinika Leczenia Otyłości z Wrocławia


Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019
pixel