Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

W czym tkwi sekret odtrucia alkoholowego?

21.01.2022
W czym tkwi sekret odtrucia alkoholowego?

Odtrucie alkoholowe, kiedyś kojarzone jedynie z uzależnieniem, cieszy się obecnie wielką popularnością. Metoda ta przedstawiana jest jako szybki i skuteczny sposób na wyleczenie nieprzyjemnych objawów kaca. Brzmi niewiarygodnie, prawda? Okazuje się jednak, że działanie odtrucia alkoholowego znajduje uzasadnienie w nauce. Zastanawiasz się, na czym dokładnie polega ta metoda i kiedy warto z niej skorzystać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule! 

Odtrucie alkoholowe niweluje wszystkie przyczyny powstania kaca

Nie ulega wątpliwości, że kac spowodowany jest przez spożycie zbyt dużej dawki alkoholu. Za rozwojem tego zjawiska stoi jednak kilka mechanizmów, które zachodzą w ciele człowieka pod wpływem działania używki. Warto pamiętać, że dolegliwości wchodzące w zakres syndromu dnia poprzedniego wywołane są przez:

  • toksyczne działanie głównego metabolitu alkoholu, czyli aldehydu octowego;
  • silne odwodnienie organizmu;
  • utratę elektrolitów, czyli jonów sodu, potasu, magnezu lub wapnia;
  • hipoglikemię, czyli spadek stężenia glukozy we krwi;
  • niedobór antyoksydantów i nasilony stres oksydacyjny;
  • obciążenie wątroby i układu nerwowego.

Odtrucie alkoholowe jest jedynym sposobem leczenia kaca, który uderza we wszystkie przyczyny jego powstania. Wielokierunkowe działanie tej metody sprawia, że objawy syndromu dnia poprzedniego znikają już w ciągu godziny.

Jak wykonuje się odtrucie alkoholowe?

Odtrucie alkoholowe to metoda wykorzystująca właściwości wlewów dożylnych. W procedurze tej używa się specjalnie dobrane kroplówki, które zawierają witaminy, minerały, antyoksydanty, a czasami także doraźne leki. Warto podkreślić, że odtrucie alkoholowe jest prostym i bezbolesnym zabiegiem, jednak musi być wykonane przez wykwalifikowany personel medyczny.

Na początku wizyty niezbędny jest krótki wywiad lekarski, który pozwoli ocenić ogólny stan zdrowia pacjenta oraz wykluczyć ewentualne interakcje z przyjmowanymi przez niego lekami. Kolejnym etapem jest założenie wkłucia dożylnego, najczęściej do żyły zlokalizowanej w dole łokciowym. Do założonego wenflonu podłącza się wybrane kroplówki i czeka, aż cała ich zawartość przejdzie do krwiobiegu pacjenta. Co interesujące, większość osób korzystających z odtrucia alkoholowego przyznaje, że znacząca poprawa samopoczucia odczuwana jest jeszcze w trakcie wykonywania wlewu.

Odtrucie alkoholowe w Warszawie? Tylko u KacDoktora!

Spędziłeś szalony weekend ze znajomymi i nie masz siły na powrót do pracy? A może przeżyłeś jedyny w swoim rodzaju wieczór kawalerski, a następnego dnia czeka Cię ślub? Są sytuacje, w których nie ma czasu na walkę z kacem. W takich momentach warto sięgnąć po odtrucie alkoholowe. W Warszawie wykonasz je u KacDoktora! Jest to firma z wieloletnim doświadczeniem w zakresie redukcji dolegliwości związanych z nadmiernym spożyciem alkoholu. W jej szeregach pracują jedynie wykwalifikowany lekarze i ratownicy medyczni, dzięki czemu zyskujesz pewność, że Twoje zdrowie jest w najlepszych rękach.

Z usług KacDoktora warto skorzystać także z uwagi na unikalne podejście do pacjenta. Nie masz siły bądź czasu na przyjazd do nowoczesnego gabinetu? Żaden problem! Możesz skorzystać z usługi wykonania odtrucia alkoholowego z dojazdem do domu. Wystarczy, że skontaktujesz się z firmą telefonicznie lub za pośrednictwem formularza internetowego, a specjalista od odtrucia przyjedzie pod wskazany przez Ciebie adres już w 45 minut. Co więcej, usługa ta dostępna jest całodobowo, w każdy dzień tygodnia!

Nie trać cennego czasu na walkę z kacem! Sięgnij po odtrucie alkoholowe i stań na nogi już w godzinę!

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2022
pixel