Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Wkładki anatomiczne TENA - nieoceniona pomoc w kobiecej inkontynencji

15.06.2021
Dolegliwości i choroby
Wkładki anatomiczne TENA - nieoceniona pomoc w kobiecej inkontynencji

Małe, dyskretne, a do tego zadziwiająco chłonne i kobieco zdobione – takie są wkładki anatomiczne TENA dla kobiet. Dlaczego warto sięgnąć akurat po wkładki TENA? Nie zależy nam, by osłabić pozycję innych produktów chłonnych dostępnych na rynku, ani o to, by faworyzować produkty tej jednej, wybranej marki, ale przede wszystkim o to, by przedstawić ich zalety, wysoką jakość
i innowacyjne rozwiązania, które razem przyczyniają się do poprawy jakości życia osób dotkniętych inkontynencją.

Co to jest inkontynencja?

Inkontynencja to synonim braku pełnej kontroli nad wydalaniem moczu. Przeciwność ta nie rodzi się z niczego, a jej pojawienie się jest zwiastunem innych problemów zdrowotnych czy rozwijającej się choroby, które mają wpływ na osłabnie pracy mięśni dna miednicy – dlatego tak ważna jest szybka reakcja i konsultacja z lekarzem. Problem zdecydowanie częściej dotyka kobiet, choć nie oznacza to, że pozostaje całkowicie obojętny wobec mężczyzn... Prawdą jest, że popuszczanie moczu to niezwykle krępująca i trudna dolegliwość – nie tylko dla osoby bezpośrednio dotkniętej problemem, ale także dla jej rodziny i środowiska, w którym osoby z inkontynencją powinny znaleźć przede wszystkim wsparcie, a nie wykluczenie.

Cel: odzyskać kontrolę nad popuszczaniem

Popuszczanie moczu to dolegliwość, której nie można ignorować! Nie wolno czekać, aż problem sam się rozwiąże, ponieważ taka postawa zamiast polepszyć sytuację, przyczyni się do pogłębienia dolegliwości. Sięganie po wkładki anatomiczne TENA czy pokrewnych producentów, to jedno z doraźnych rozwiązać, które nie powinno wykluczać wizyty u lekarza. Niestety według statystyk, przez liczną grupę pacjentów z inkontynencją przemawia wstyd, który zagłusza rozsądek, a w tym przypadku to nie popuszczanie moczu powinno być powodem do wstydu, a zaniechanie leczenia
i zignorowanie problemu.

Wizyta u lekarza opiera się głównie na wywiadzie, następnie lekarz zleca wykonanie podstawowych badań i wykonywanie ćwiczeń, mających na celu wzmocnienie mięśni odpowiedzialnych za kontrolowanie wydalania moczu. Specjalista podpowie także, które wkładki anatomiczne TENA lub innej marki wybrać – odpowiednio do stopnia inkontynencji. W przypadkach wymagających dalszej diagnostyki, lekarz rodzinny może skierować do konkretnej poradni. Trafna diagnoza, wdrożenie leczenia i ćwiczenia mające na celu odzyskanie kontroli nad nietrzymaniem moczu to proces wymagający czasu i dyscypliny pacjenta. Bywa, że leczenie trwa miesiącami, a w skrajnych przypadkach towarzyszy pacjentom do końca życia. Dlatego tak ważne jest zastosowanie ochrony, która zapewni pacjentowi komfort i bezpieczeństwo.

Wkładki anatomiczne, co to takiego?

Przez całe kobiece życie począwszy od okresu dojrzewania aż po menopauzę, kobiety z przyczyn fizjologicznych „zmuszone” są do korzystania z pomocy materiałów chłonnych – podpasek higienicznych czy tamponów. Może właśnie z tego prozaicznego powodu, kobietom łatwiej jest przekonać się do stosowania materiałów chłonnych, takich jak wkładki anatomiczne TENA (TENA Lady Slim Mini Magic, TENA Lady Slim Ultra Mini) – przy kropelkowym popuszczaniu moczu i lekkim stopniu nietrzymania moczu. Ważne jest, by w przypadku inkontynencji, próbować różnych rozwiązań, mających na celu zapewnienie komfortu i odróżnić jakość chłonną zwykłych podpasek i profesjonalnych materiałów higienicznych – a ta wbrew pozorom jest naprawdę znaczna!

Producenci specjalizujący się w produktach chłonnych dla kobiet i mężczyzn z problemem inkontynencji, tworzą materiały charakteryzujące się większą chłonnością niż zwykłe podpaski, ponadto wkład absorpcyjny wyposażony jest w specjalny Systemem Fresh Odour Control i Dry Fast Core zapewnia świeżość i komfort, jakiego nie są w stanie dać tradycyjne podpaski. Materiały chłonne w nowoczesnej odsłonie to domena marki TENA: specjalistyczne podpaski stosowane w lekkim nietrzymaniu moczu (TENA Lady Slim Mini, TENA Lady Slim Mini Plus, TENA Lady Slim Mini Plus Wings) i bielizna chłonna wskazana przy silnej inkontynencji (TENA Lady Pants Plus) – ten produkt stworzony został na wzór bielizny damskiej – majtek, świetnie dopasowanych do kobiecego ciała i bardzo przyjaznych skórze. Materiały chłonne TENA w opinii klientów, zapewniają gwarancje utrzymania dyskrecji na najwyższym poziomie, co przekłada się na tak dużą popularność marki.

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2021

Polecane produkty

Rekomendowane produkty
pixel