Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Z produktami Tena nietrzymanie moczu Cię nie zatrzyma!

04.12.2018
Porady farmaceuty

Nietrzymanie moczu mylnie bywa utożsamiane ze schorzeniem pojawiającym się w starszym wieku. Prawda jest taka, że problem z trzymaniem moczu mogą mieć również osoby młode, ponadto choroba dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn! Nietrzymanie moczu to jedna z najbardziej wstydliwych dolegliwości, która bywa powodem wycofania się wielu osób z życia towarzyskiego. Marka Tena udowadnia jednak, że nietrzymanie moczu to nie wyrok! Dzięki specjalnym chłonnym wkładom z podniesioną głową można mierzyć się z codziennymi aktywnościami!

Nietrzymanie moczu - rodzaje

O nietrzymaniu moczu (NTM, inkontynencja) mówi się w przypadku występowania niekontrolowanego wycieku moczu z cewki moczowej. Wyróżnia się kilka rodzajów nietrzymania moczu, jednak najczęściej przybiera ono postać wysiłkowego nietrzymania moczu, nietrzymania moczu z parciem (tzw. pęcherz nadreaktywny) lub występuje w postaci mieszanej. Schorzenie niezależnie od typu może mieć trzy stopnie nasilenia: lekkie, średnie, ciężkie.

  • wysiłkowe nietrzymanie moczu: wyciek moczu następuje w wyniku wzrostu ciśnienia w brzuchu podczas wykonywania niektórych czynności, najczęściej wskutek kichnięcia lub kaszlnięcia oraz intensywnego wysiłku (podnoszenie ciężkich rzeczy). Ten rodzaj najczęściej występuje u kobiet.
  • naglące nietrzymanie moczu: mimowolny wyciek moczu poprzedza silna, nagła potrzeba oddania moczu. Ten rodzaj najczęściej występuje u mężczyzn.


Choć zwykle nietrzymanie moczu nie jest związane z żadną inną jednostką chorobową, zdarza się, że współtowarzyszy niektórym zdiagnozowanym schorzeniom m.in. chorobom układu nerwowego (np. choroba Parkinsona), cukrzycy, a także urazom rdzenia kręgosłupa.


Przyczyny nietrzymania moczu


Jak łatwo się domyślić, przyczyny występowania inkontynencji u kobiet i u mężczyzn znacznie się różnią, co jest związane z oczywistymi różnicami w anatomii. Główną przyczyną występowania u pań problemów z trzymaniem moczu jest osłabienie mięśni dna miednicy, do którego dochodzi podczas ciąży (zwłaszcza ciąży mnogiej) i porodu, a także po 40. roku życia i w okresie menopauzy, gdy następuje spadek hormonów. Negatywny wpływ na kondycję tej partii mięśniowej ma również nadwaga oraz ciężka praca fizyczna. Przyczyną nietrzymania moczu u mężczyzn jest przede wszystkim powiększony gruczoł prostaty. Inkontynencja może być także powikłaniem po operacji prostaty, podczas której doszło do uszkodzenia mięśni kontrolujących przepływ moczu.

Leczenie nietrzymania moczu

Osoby, które podejrzewają u siebie objawy nietrzymania moczu, powinny bezzwłocznie skonsultować się ze specjalistą i przeprowadzić stosowne badania urologiczne (w przypadku kobiet także ginekologiczne). W zależności od przyczyn, a także stopnia nasilenia NTM lekarz może zaproponować odpowiednie leczenie – wykonywanie specjalnych ćwiczeń wzmacniających mięśnie dna miednicy (ćwiczenia mięśni Kegla), przestrzeganie określonych pór oddawania moczu (prowadzenie dzienniczka), leczenie farmakologiczne, a w ostateczności zabieg operacyjny. Terapia nietrzymania moczu jest długotrwała, dlatego w tym okresie pacjent potrzebuje doraźnego rozwiązania, które pozwoli mu normalnie funkcjonować. Takim wsparciem są produkty chłonne marki Tena. Firma ta wyspecjalizowała się w produkcji pieluchomajtek, bielizny chłonnej oraz wkładów anatomicznych. O zaangażowaniu w pomoc przy NTM świadczy fakt, że oferta sukcesywnie się poszerza m.in. o profesjonalne produkty pielęgnacyjne.

Dyskrecja, ochrona i bezpieczeństwo

Filozofia marki jest dość prosta i polega na zapewnianiu maksymalnej ochrony osobom cierpiącym z powodu nietrzymania moczu. Ponad 40-letnie doświadczenie w tworzeniu produktów chłonnych widać w każdym szczególe, czego potwierdzeniem są wykorzystane zaawansowane technologie oraz materiały w jakości premium. Unikalne rozwiązania m.in. FeelDry, Dry Fast Core, microProtex błyskawicznie wchłaniają wilgoć i izolują ją od skóry, natomiast System Fresh Odour Control lub Odour Neutralizer całkowicie pochłaniają nieprzyjemny zapach moczu.

Wkłady anatomiczne dla kobiet i dla mężczyzn


Funkcjonalność i komfort noszenia to dwie ważne cechy wyrobów Tena, dlatego też dla zwiększenia wygody użytkowników wprowadzono podział na produkty dedykowane konkretnej płci – Tena Lady oraz Tena Men. Są one wyprofilowane w taki sposób, aby swobodnie dopasowywały się do kobiecej lub męskiej anatomii, dzięki czemu gwarantują pełną ochronę przed przeciekaniem i zapewniają komfort podczas ruchu!

Dla kogo pieluchomajtki, dla kogo majtki chłonne?

Oprócz podziału na produkty dla kobiet i mężczyzn dużym ułatwieniem jest wprowadzenie ośmiostopniowej skali poziomów chłonności. Pozwala to na dopasowanie wyrobu do stopnia nasilenia problemu. Przy kropelkowym lub lekkim nietrzymaniu moczu wystarczające będą wkładki lub wkłady anatomiczne (przyklejane do bielizny) np. Tena Lady Slim Mini, Tena Lady Slim Mini Plus Wings lub Tena Men Medium. W przypadku nietrzymania moczu o silniejszym stopniu zaawansowania rekomendowane są majtki chłonne, które nosi się zamiast tradycyjnej bielizny np. Tena Lady Pants Plus, Tena Pants Super, Tena Men Plus. Natomiast pieluchy dla dorosłych i pieluchomajtki np. Tena Flex Super, Tena Slip Plus, Tena Comfort Extra przeznaczone są dla pacjentów leżących bądź unieruchomionych.

Wysoki odsetek osób zmagających się z nietrzymaniem moczu świadczy o tym, jak poważny jest to problem! Sytuacja jest bardzo zła, gdyż wiele osób krępuje się przyznać lekarzowi do swoich dolegliwościach. Z reguły mijają lata, zanim chory przezwycięży wstyd i poszuka pomocy, niestety w tym czasie zamyka się w domu w obawie, że ktoś odkryje jego sekret. Jednak, zamiast unikać aktywności, wystarczy nosić wkłady lub majtki chłonne, które znaczącą poprawiają komfort życia i zapewniają 100% ochronę!

Autor: Ewa Krulicka, i-Apteka.pl

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2018
Rekomendowane produkty
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel