Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Zioła na potencję dla mężczyzn

11.11.2020
Leczenie naturalne
Zioła na potencję dla mężczyzn

W dobie świetności sildenafilu wydawać mogłoby się, że sięganie po naturalne metody walki z impotencją przeszło do lamusa. Nic bardziej mylnego, ponieważ zioła na potencję nadal cieszą się dużą popularnością, a wybór naturalnych preparatów roślinnych wzmacniających sprawność seksualną, okazuje się bardzo korzystnym rozwiązaniem dla wielu mężczyzn.

Preparaty na potencję dla mężczyzn, kiedy potrzebne?

Seks stanowi nieodrębną i jedną z najważniejszych sfer życia ludzkiego. Kluczową funkcją łączącą seks i człowieka jest oczywiście prokreacja, ale jak wiadomo, nie tylko o to chodzi, a utrzymanie sprawności seksualnej na długie lata to marzenie wielu i jedna z recept na szczęśliwe życie. Niestety problem z utrzymaniem erekcji to dolegliwość, z którą boryka się bardzo wielu mężczyzn, a impotencja dotyka coraz młodszych panów. Przyczyn impotencji może być wiele – od chwilowej niedyspozycji indukowanej np. stresem po poważne problemy zdrowotne, jednak najważniejsze to nie poddawać się i szukać odpowiedniej pomocy. Niekiedy problem mija samoistnie i nie budzi zaniepokojenia, innym razem wymaga wsparcia farmakologicznego – każdy przypadek jest inny, dlatego warto wiedzieć, gdzie udać się po pomoc i czym sobie pomagać...

Leki, suplementy diety i zioła na potencję dla mężczyzn – co wybrać?

Przodującymi preparatami w leczeniu impotencji są oczywiście leki zawierające sildenafil. Kiedyś wyłącznie Viagra wydawana na receptę, a obecnie kilka różnych propozycji dostępnych w sprzedaży aptecznej bez przepisu lekarza. Inną opcją są naturalne suplementy diety – jedno lub wieloskładnikowe i zioła na potencję, które także możemy zakupić w aptekach i sklepach zielarsko-medycznych bez recepty. Naturalne preparaty roślinne i ziołowe świetnie sprawdzą się u mężczyzn, u których nie rozpoznano innych, poważnych chorób współtowarzyszących, a problemy z utrzymaniem erekcji nie są trwałą dolegliwością. Chęć włączenia leków zawierających sildenafil, warto skonsultować z lekarzem lub farmaceutą.

Żeń-szeń, buzdyganek ziemny, maca – super trio dla sprawności seksualnej

Prawdą jest, że kiedyś ludzie dużo chętniej korzystali z darów natury, z których pomocą odzyskiwali i wzmagali siły witalnych organizmu. Oczywiście nie oznacza to, że współcześnie całkowicie odeszliśmy od tych praktyk, ale faktem jest, że niektóre rośliny i zioła na potencję zostały niejako zapomniane. Wracając do zdrowia seksualnego, a właściwie do naturalnych metod jego wsparcia, to należy przede wszystkim wspomnieć o wybitnym trio: żeń-szeń, buzdyganek ziemny i maca. W aptekach znajdziemy preparaty, w których składzie otrzymamy wszystkie trzy składniki np. suplement diety Boner max, Viveron, Braveran.

  • Korzeń Żeń-szenia to surowiec bogaty w ginsenozydy – substancje chemiczne pochodzenia naturalnego, które doskonale wspomagają potencję. Żeń-szeń wspomaga syntezę tlenku azotu, co jest koniecznie do uzyskania i utrzymania erekcji. Przeciwwskazaniem do stosowania żeń-szenia jest nadciśnienie tętnicze oraz przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.
  • Buzdyganek ziemny (tribulus terrestirs) to kolejna roślina, którą warto przedstawić w kontekście impotencji. Wiele źródeł podaje, że regularne przyjmowanie preparatów zawierających buzdyganek ziemny może przyczynić się do wzrostu sprawności seksualnej. Substancja czynna dihydrotestosteron wzmaga libido oraz wpływa na spermatogenezę, czyli proces powstawania i dojrzewania plemników. Buzdyganek, podobnie jak żeń-szeń zwiększa ilość uwalnianego tlenku azotu, co w efekcie prowadzi do lepszego ukrwienia ciał jamistych i tym samym do wywołania i utrzymania erekcji.
  • Maca a właściwie korzeń Maca to surowiec, który słynie z wpływu na poprawię sprawności seksualnej mężczyzn oraz kobiet! Zwiększa płodność i popęd płciowy oraz ma wpływ na erekcję u mężczyzn – dlatego tez Maca nazywana jest naturalną Viagrą. Roślina ta to bogate źródło aminokwasów – w tym argininy!

Ziołowe afrodyzjaki i nie tylko...

Niejednokrotnie nawet nie zdajemy sobie sprawy ile różnych, naturalnych afrodyzjaków spożywamy w codziennej diecie. Krewetki, banany, truskawki, figi, orzechy, granat, szparagi, miód... list jest długa, do niej włączają się także przyprawy, takie jak: papryczka chilli, cynamon, anyż, a także zioła: koper włoski, lubczyk, bazylia, lukrecja. Wymienione zioła na potencję i inne składniki, które warto włączyć w jadłospis, zdecydowanie mogą wpłynąć na zaostrzenie miłosnego apetytu, dlatego warto je znać i stosować, kiedy tylko nadarzy się ku temu okazja. Na liście ziół na potencję nie może także zabraknąć liści Damiana, które oferują bogactwo związków świetnie wpływających na aktywność seksualną. Damiana subtelnie pobudza układ nerwowy do zwiększonej aktywności oraz podnosi poziom niektórych hormonów płciowych, co wpływa pozytywnie na kobiece i męskie libido.

Autor: tech.farm. Anna Bawer

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020
Rekomendowane produkty
pixel