Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Ziołowa pomoc z apteki w nadciśnieniu

04.10.2015
Dolegliwości i choroby

Młodzi i energiczni, starsi i bardziej spokojni - wszyscy jesteśmy narażeni na wzrost ciśnienia tętniczego krwi. Czasami jest to spowodowane sytuacjami stresowymi, nerwowymi, które mijają po jakimś czasie. Wzrost ciśnienia może być jednak wywołany zmianami miażdżycowymi w obrębie naczyń krwionośnych oraz chorobami serca. W ciężkich przypadkach i naprawdę wysokim ciśnieniu należy koniecznie udać się do lekarza. W początkujących kłopotach ze wzrastającym ciśnieniem oraz w sytuacjach stresujących warto sięgnąć po preparaty wspomagające. Przyjrzyjmy się im.

Zioła w nadciśnieniu

W ziołowych preparatach mających za zadanie obniżenie ciśnienia stosuje się zazwyczaj jemiołę. Ziele jemioły zmniejsza napięcie ścian naczyń krwionośnych poprzez co doprowadza do obniżenia ciśnienia. Jemiołę można znaleźć w preparatach Intractum Visci - nalewka, Cravisol - nalewka, Cardio Farm, Ziele jemioły-dodatek do kąpieli.

Kolejnym składnikiem często dodawanym do tego rodzaju preparatów jest głóg. Jego kwiatostan rozkurcza mięśnie gładkie głównie serca oraz dróg moczowych. Reguluje pracę serca, wzmacnia jego pracę, obniża ciśnienie poprzez zmniejszenie oporu obwodowego. Głóg jest składnikiem Cravisolu i płynu Cardio Farm. W tych obydwu preparatach jest również melisa, działającą uspokajająco i wyciszająco.

Jako dodatku do preparatów wzmacniających pracę serca, działających uspokajająco używa się również miłorzębu japońskiego. Jego zażywanie poprawia krążenie obwodowe, rozszerza naczynia krwionośne, polepsza koncentrację. Na tym składniku opiera się Cardiobonisol - płyn doustny z dodatkiem głogu i karczocha. Polecany jest przy chorobie wieńcowej, niewydolności krążenia czy nadciśnieniu tętniczym. Na głogu i miłorzębie oparte jest również działanie Cardiobonu - kapsułek z dodatkiem magnezu.

Osobiście jestem zwolenniczką Cravisolu. Świetnie sprawdza się w sytuacjach napięcia, nagłego zdenerwowania. Człowiek szybko się uspokaja i wycisza. Pamiętajmy jednak, że we wszystkich nalewkach jest alkohol.

Czy już mam nadciśnienie? Parametry

Póki co obowiązują nas parametry ciśnienia tętniczego krwi opublikowane w 2013 roku przez Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne (ESC) i Europejskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego (ESH).  Poniżej przedstawiam tabelę opisującą definicje i klasyfikację ciśnienia tętniczego w pomiarach gabinetowych (w warunkach klinicznych; mm Hg):

KATEGORIA SBP   DBP
Ciśnienie optymalne < 120 i < 80
Ciśnienie prawidłowe 120?129 i / lub 80?84
Ciśnienie wysokie prawidłowe 130?139 i / lub 85?89
Nadciśnienie 1. stopnia 140?159 i / lub 90?99
Nadciśnienie 2. stopnia 160?179 i / lub 100?109
Nadciśnienie 3. stopnia ? 180 i / lub ? 110
Izolowane nadciśnienie skurczowe ? 140 i < 90


* Kategoria ciśnienia tętniczego jest definiowana przez wyższe ciśnienie skurczowe (SBP) lub rozkurczowe (DBP). Izolowane nadciśnienie skurczowe należy dzielić na stopnie 1., 2. i 3., zgodnie z podanymi kategoriami ciśnienia skurczowego.

 
Autor: mgr farm. Agnieszka Wojtala

 

 

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Październik 2015

Polecane produkty

Rekomendowane produkty
INTRACTUM Visci płyn 100g

INTRACTUM Visci płyn 100g

17,97 zł
CARDIOBON x 30 kapsułek

CARDIOBON x 30 kapsułek

29,96 zł
CARDIOBON x 60 kapsułek

CARDIOBON x 60 kapsułek

52,55 zł
CARDIOBONISOL płyn 100g

CARDIOBONISOL płyn 100g

29,74 zł
CRAVISOL płyn 100g

CRAVISOL płyn 100g

19,61 zł
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel