Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Dolegliwości i choroby

Najnowsze wpisy

Pozostałe wpisy

Dlaczego wypadają mi włosy?!

Dlaczego wypadają mi włosy?!

Spośród wielu przyczyn wypadania włosów zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet często wymieniane są czynniki genetyczne oraz niewłaściwa pielęgnacja. Następne w kolejce są nadmierne obciążanie skóry głowy i włosów zabiegami fryzjerskimi – zwłaszcza częste farbowaniem agresywnymi farbami chemicznymi oraz niewłaściwa dieta i niektóre choroby – w tym przypadku konieczna jest wizyta u specjalisty trychologa lub dermatologa, który właściwie oceni problem. Niezależnie od przyczyny efekt jest jeden i niepokoi naprawdę wielu z nas – nieodwracalna utrata włosów!
Zakażenie dróg moczowych - Poradnik

Zakażenie dróg moczowych - Poradnik

Każda z Nas pamięta, jak babcia powtarzała: 'Nie siadaj na betonie, bo dostaniesz wilka'. Wtedy traktowałyśmy to z przymrużeniem oka. Jednak z biegiem lat zrozumiałyśmy, że babcia jak zwykle miała rację! Zimno wprawdzie nie jest jedynym czynnikiem decydującym o infekcjach dróg moczowych, jednak to właśnie wychłodzenie organizmu jest najczęstszą przyczyną tej bardzo uciążliwej i wstydliwej dolegliwości. Jak chronić drogi moczowe przed infekcjami? Zaraz się dowiesz!

Depresja zimowa, czyli ciemność widzę, ciemność

Depresja zimowa, czyli ciemność widzę, ciemność

Położenie geograficzne Polski warunkuje liczbę słonecznych dni w roku. Wraz z nastaniem jesieni, kiedy dni stają się coraz krótsze, Twoje samopoczucie spada, tracisz energię i chęć do życia. Chociaż ciężko przyznać się przed samym sobą, może to być depresja. Depresja zimowa to dolegliwość sezonowa, jednak ignorowanie jej objawów może mieć poważne konsekwencje. Poświęć zatem kilka minut i sprawdź, czy ten problem dotyka również Ciebie i co możesz zrobić, żeby mu zapobiec.

Zatkane zatoki i co dalej?

Zatkane zatoki i co dalej?

Często mówi się o zapaleniu zatok i związanym z nim utrudnionym oddychaniem oraz bólach głowy. Warto regularnie oczyszczać nos i zatoki, a w przebiegu infekcji zatok korzystać z metod opartych na przepłukiwaniu zatok, ponieważ nieleczone zapalenie może powodować poważne powikłania zdrowotne.

Bóle stawów, czyli kolejna jesienna bolączka

Bóle stawów, czyli kolejna jesienna bolączka

Kolejnym jesiennym zmaganiem z naszym organizmem, jakie niektórzy muszą przejść jest wyjątkowa dokuczliwość stawów. Złościmy się, bo przecież w końcu mamy mniej absorbującej pracy na zewnątrz, możemy sobie odsapnąć w domu na kanapie a tu pojawia się przenikliwy ból stawów. Jak sobie z nim poradzić?

Sambucus nigra - czarny bez doskonały na przeziębienia

Sambucus nigra - czarny bez doskonały na przeziębienia

Ten kto wychował się na wsi doskonale pamięta wielkie krzewy obrodzone najpierw pięknymi białymi kwiatostanami o wyraźnym słodkim zapachu a potem bukiety prześlicznych czarno-fioletowych kulek. Rodzice zawsze mi mówili: 'nie wolno Ci tego dotykać' i słuchałam się ich. Teraz jako dorosła osoba wracam do tych wspomnień i będąc już całkiem świadomą dobrodziejstw czarnego bzu nie zawaham się go 'dotknąć'.

Witaj cudowna jesieni, witaj refluksie

Witaj cudowna jesieni, witaj refluksie

Za oknem raz piękna, słoneczna jesień a raz wietrzysko i niepogoda. Dla osób z refluksem, wrzodami i innymi chorobami układu pokarmowego jest to dość trudny czas, gdyż właśnie w tym okresie nasilają się dokuczające im w trakcie roku objawy gastryczne.

Ziołowa pomoc z apteki w nadciśnieniu

Ziołowa pomoc z apteki w nadciśnieniu

Młodzi i energiczni, starsi i bardziej spokojni - wszyscy jesteśmy narażeni na wzrost ciśnienia tętniczego krwi. Czasami jest to spowodowane sytuacjami stresowymi, nerwowymi, które mijają po jakimś czasie. Wzrost ciśnienia może być jednak wywołany zmianami miażdżycowymi w obrębie naczyń krwionośnych oraz chorobami serca. W ciężkich przypadkach i naprawdę wysokim ciśnieniu należy koniecznie udać się do lekarza. W początkujących kłopotach ze wzrastającym ciśnieniem oraz w sytuacjach stresujących warto sięgnąć po preparaty wspomagające. Przyjrzyjmy się im.

Nie daj się zakleszczyć, czyli jak żyć z boreliozą?

Nie daj się zakleszczyć, czyli jak żyć z boreliozą?

Jesień to dla wielu z nas okres wielkich poszukiwań grzybów. W leśnym gąszczu szukamy kurek i borowików. Niestety równie często do domu przynosimy nieproszonych gości – kleszcze. Te malutkie insekty są niezwykle uciążliwe, potrafią skutecznie schować się w zakamarkach naszego ciała. Żerując, zarażają chorobą zwaną boreliozą. Problematyczne jest, że w początkowych stadiach nie daje ona typowych objawów, w przebiegu przypomina zwykłą grypę. Jak zatem rozpoznać boreliozę i jak z nią walczyć?

Ratunek w dokuczliwej suchości jamy ustnej - kserostomi

Ratunek w dokuczliwej suchości jamy ustnej - kserostomi

Kserostomia to nazwa opisująca dokuczliwą przypadłość jaką jest suchość w jamie ustnej. Problem ten ma ograniczony zasięg, gdyż pojawia się jako skutek uboczny zażywania niektórych leków, po zabiegach, operacjach, w przebiegu niektórych chorób itd. Część osób w ogóle nie zdaje sobie sprawy, że w aptece są dostępne preparaty, które mogą im pomóc w tej dokuczliwej przypadłości. Przyjrzyjmy się więc problemowi i sposobom na jego złagodzenie.

Nietolerancja laktozy - czy życie bez niej jest możliwe?

Nietolerancja laktozy - czy życie bez niej jest możliwe?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zarówno dorosłych jak i małych dzieci ma alergię pokarmową przejawiającą się nietolerancją laktozy czy też glutenu. Dziś przybliżę Wam kulisy nietolerancji laktozy. Skąd się bierze? Jak trzeba zmienić swoją dietę aby nie odczuwać przykrych skutków niedoboru laktazy?

Ciemna strona nietolerancji glutenu - celiaki

Ciemna strona nietolerancji glutenu - celiaki

Nietolerancja glutenu spada na nas czasami jak grom z jasnego nieba. Przyzwyczajenie się do nowych zasad żywienia, które są podstawą leczenia stanowi nie lada wyzwanie. Coraz częściej słyszy się o celiakii, która ma w podstawowej wersji bardzo przyziemne objawy, które tak naprawdę każdy z nas może w części u siebie zaobserwować. Pytanie jednak czy trzeba się tym przejmować? Sprawdźmy więc czym przejawia się nietolerancja glutenu i jak sprawdzić czy nie cierpimy na celiakię.

Afty - wyraźny sygnał o złym stanie zdrowia

Afty - wyraźny sygnał o złym stanie zdrowia

Przypuszczam, że większość z czytelników już miała okazję zaznać czym są afty.Ból towarzyszący ich pojawieniu się zostaje w pamięci na długo. Zazwyczaj lokalizują się w jamie ustnej pod wpływem brudu, który trafia do niej poprzez nieumyte ręce, brudne sztućce, naczynia, obgryzanie paznokci, długopisów, niedomyte warzywa i owoce. Niestety ich pojawienie się i przewlekłe występowanie niesie ze sobą gorsze informacje. Mowa tu o chorobach, których są przejawem.

Bez wstydu w sandałach. Czyli jak pozbyć się grzybicy stóp i paznokci?

Bez wstydu w sandałach. Czyli jak pozbyć się grzybicy stóp i paznokci?

Już najwyższy czas schować pełne buty...w końcu nadszedł czas na sandałki, klapki i japonki. Ale dla niektórych może to nie być wcale takie przyjemne. Często bowiem skóra na naszych stopach, między palcami jest sucha, zaczerwieniona, piekąca a na paznokciach odkrywamy zażółconą płytkę. Co wtedy?

Powszechność depresji - koniec tabu

Powszechność depresji - koniec tabu

Depresja kiedyś kojarzyła się z rzadką chorobą psychiczną, a osoby z depresją były pozostawione same sobie lub nafaszerowane lekami. W XXI wieku oblicze depresji całkowicie się zmieniło. Depresja stała się chorobą na tyle powszechną, że już nie patrzy się dziwnie na kogoś kto otwarcie mówi, że cierpi na depresję. Przyjrzyjmy się czym jest depresja i jak można ją u siebie rozpoznać?

 Sterole roślinne w walce z nadmiarem cholesterolu

Sterole roślinne w walce z nadmiarem cholesterolu

Zewsząd docierają do nas informacje o negatywnym wpływie na zdrowie nadmiernej ilości cholesterolu. Poza tradycyjnymi lekami - statynami, które przepisuje lekarza na receptę można wspomagać się fitosterolami, czyli roślinnymi sterolami. Ich obecność w produktach spożywczych jest mocno podkreślana w niektórych margarynach, jogurtach, serkach, majonezach. Produkty te dedykowane są osobom z nadmiarem złego cholesterolu. Oczywiście jest to jedynie działanie wspomagające. A najlepsze efekty osiąga się stosując sterole wraz z dietą lekkostrawną i ćwiczeniami. Czy warto kupować takie produkty i czy każdy z nas może je bezkarnie zażywać?

Magia działania witaminy K2

Magia działania witaminy K2

Witamina K2 - wybawca przed osteoporozą i miażdżycą, czy tylko nowa moda podstawiona nam pod nos przez koncerny farmaceutyczne? Przyjrzyjmy się dokładnie, w jaki sposób działa ta witamina i czy istnieją wiarygodne badania potwierdzające jej dobroczynny wpływ na układ kostny i krwionośny.

Choroba bostońska - czy jest niebezpieczna?

Choroba bostońska - czy jest niebezpieczna?

Choroba bostońska to znana od wielu lat choroba, którą można zarazić się niezwykle łatwo. Ta jednostka chorobowa wywodzi się z Chin, gdzie od wielu lat pracuje się nad skuteczną szczepionką. Opracowano już pierwszą szczepionkę chroniącą przed jednym z głównych wirusów wywołujących tą chorobę (EV-71). Nie podjęto jednak jeszcze decyzji czy zostanie wprowadzona do sprzedaży. Choroba bostońska nie jest chorobą groźna dla życia, choć rzeczywiście wyjątkowo łatwo rozprzestrzenia się i ma dość nieprzyjemne objawy.

Jak przespać noc z zatkanym nosem?

Jak przespać noc z zatkanym nosem?

Leki na zatkany nos? Jak przespać spokojnie noc z karatem? Jakie leki można stosować na zatkany nos? Jak udrożnić nos przy zatokach? Zatkany nos w przypadku alergii.

Co na sen bez recepty?

Co na sen bez recepty?

Każda osoba mająca problem ze snem, wiem jak bardzo jest to uciążliwe. Problemem nie jest dostępność leków na bezsenność. Skuteczne leki na receptę są, ale mogą silnie uzależniać. Dlatego też zanim wpadnie się w wir zażywania leków z przepisu lekarza warto przyjrzeć się lekom bez recepty, które można kupić w aptece.Sprawdźmy więc, co mają w składzie i jak się je zażywa.
Jak skutecznie pozbyć się biegunki?

Jak skutecznie pozbyć się biegunki?

Każdy z nas wie czym jest biegunka. Czasami mija szybko a niekiedy może trwać kilka tygodni bądź miesięcy. Staje się niebezpieczna dla życia, gdy w połączeniu z wymiotami dotyka małych dzieci. Co robić w razie biegunki, jakie leki przyjmować i co jeść, aby sobie jeszcze bardziej nie zaszkodzić?

pixel